چیریچ: تمام داوران ایران در سطح بین المللی و ملی فرصت پیشرفت دارند/ دوره خوبی برگزار شد

میخاییل چیریچ  مدرس و ناظر بین المللی واترپلو جهان بیان داشت: تمام داوران ایران چه در سطح بین المللی و چه در سطح ملی این فرصت را دارند که پیشرفت کنند، صرفا به نحوه کار آنها بستگی دارد و می‌توانم به جرات بگویم که کلاس بسیار خوب و راضی کننده‌ای بود.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ دوره دانش افزایی داوران واترپلو زیر نظر فدراسیون بین المللی ورزش‌های آبی جهان در زمینه قوانین این رشته روزهای دوشنبه و سه شنبه (۳۱ اردیبهشت و یکم خرداد ماه ۱۴۰۳) با حضور دکتر میخاییل چیریچ  ناظر بین المللی واترپلو، عضو کمیته فنی واترپلو فدراسیون جهانی و یکی از داوران برتر اسبق واترپلو جهان در محل سالن جلسات استخر ۹ دی مجموعه ورزشی شیرودی برگزار و به پایان رسید.

دکتر میخاییل چیریچ در خصوص روند برگزاری کلاس و سطح کلاس بیان داشت: قبل از هر چیزی از ایرانیان برای مهمان نوازی بسیار خوبشان تشکر می‌کنم و از نظر شخصی بنده سازماندهی خوبی در این دوره که زیر نظر فدراسیون بین المللی ورزش‌های آبی و کمیته فنی واترپلو فدراسیون جهانی بود انجام شد. می‌توانم به جرات بگویم که کلاس بسیار خوب و راضی کننده‌ای بود.

وی ادامه داد: دانش داوران واترپلو ایران از جوان ترین آنها گرفته تا مسن ترین فرد در سطح بسیار خوب و بالایی قرار دارد و اگر در آینده نیز تلاش کنند، روز به روز بهتر خواهند شد.

 چیریچ ضمن تاکید بر تفاوت دوره‌های گذشته که ۵ سال پیش در ایران برگزار شد افزود: دفعه قبل که به ایران آمدم، صرفا برای مرور قوانین جدید واترپلو بود ولی اکنون که عضو رسمی کمیته فنی واترپلو فدراسیون جهانی هستم، می‌‍توانم بگویم برنامه‌ها متفاوت‌تر شده است و ما فرصت این را داریم که روزهای بیشتری را در اختیار داشته باشیم تا بتوانیم دانش داوران ایرانی را هم در کلاس‌های تئوری و هم در کلاس‌های عملی بهبود بخشیم. 

وی در رابطه با حضور داوران بین المللی ایرانی که در مسابقات جهانی نیز شرکت داشتند گفت: تمام داوران ایران چه در سطح بین المللی و چه در سطح ملی این فرصت را دارند که پیشرفت کنند، صرفا به نحوه کار آنها بستگی دارد زیرا هرچه در کار خود تمرکز بیشتری داشته باشند شانس آنها نیز برای ترقی بیشتر می‌شود و امیدوارم روزی تمامی آنها بتوانند از این شانس بهره ببرند البته که توانایی این امر را نیز دارند.

عضو کمیته فنی واترپلو فدراسیون جهانی ضمن ابراز خوشحالی در خصوص همکاری با ایرانیان اظهار کرد: به جرات می‌توان گفت ایرانیان در هر جایگاهی افراد بسیار خوب و مودبی هستند. همچنین همیشه لبخند مردم را می بینم و از این بابت بسیار خوشحالم. 

وی در خصوص کشور ایران افزود: غذاهای ایرانی نیز بسیار دلچسب است و تفاوت زیادی بین غذاهای صربستانی و ایرانی وجود دارد البته که در ۲ روز اقامت فرصت نداشتیم خیلی گردش شهری داشته باشیم و به رستوران‌های متفاوت برویم اما ایران بسیار کشور زیبایی است.

چیریچ در خصوص جایگاه محسن رضوانی در فدراسیون ورزش های آبی جهان بیان داشت: شخصا فکر می‌کنم که رضوانی اول از همه یک جنتلمن است، همچنین او می داند که کار خود را چگونه به بهترین نحو انجام دهد به همین خاطر بابت کسب این جایگاه به ایشان تبریک عرض میکنم زیرا که لایق این جایگاه هستند.

وی افزود: ما ایده‌های زیادی داریم و تلاش می کنیم تا این ایده ها به واقعیت تبدیل شوند. بنابراین همکاری بین ایران و صربستان بسیار عالی پیش میرود و امیدوارم در دوره های بعدی نیز داوران ایرانی را در سطح های بسیار بالاتری ببینم و در پایان از تمام ایرانیان بابت مهمان نوازی گرمشان کمال تشکر را دارم.

انتهای پیام

image_printپرینت مطلب