چینی ها در مادرید درخشیدند

نخستین گام از رقابت های جایزه بزرگ شیرجه ۲۰۱۴ فینا با تقسیم عناوین نخست بین ورزشکاران چین و استرالیا آغاز شد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ مادرید میزبان مرحله نخست از سری رقابت های جایزه بزرگ شیرجه ۲۰۱۴ فینا بود. در این مسابقات هشت ماده رقابتی برگزار شد که سهم شیرجه روهای چینی شش مدال طلا بود. ورزشکاران استرالیایی نیز دو عنوان نخست باقی مانده را از آن خود کردند.
رقابت بخش مردان محل درخشش ورزشکاران چینی بود. “شیکسین لی” با سبقت گرفتن از “خاویر ایانا” اهل کشور میزبان مدال طلای تخته سه متر را به گردن آویخت. در بخش سکو نیز ورزشکاران چینی نمایش بهتری داشتند و “آسین چن” قهرمانان مکزیکی را پشت سر گذاشت و گردن آویز طلا را کسب کرد. “متیو میچم” قهرمان المپیک ۲۰۰۸ دیگر ورزشکار بزرگ ناکام این مرحله بود. وی به کمک “گرند نل” نشان نقره شیرجه هماهنگ سکو ۱۰متر را به خانه برد.
در بخش زنان ورزشکاران استرالیا نمایش مناسبی داشتند و توانستند به کمک “مدیسون کینی” دو نشان طلا به دست آورند. این شیرجه رو در بخش تخته سه متر انفرادی و تیمی به همراه “آنابل اسمیت” موفق به کسب این عناوین شد.

*تقویم کامل رقابت های های جایزه بزرگ شیرجه ۲۰۱۴ فینا:
۱. از تاریخ ۱۴ الی ۱۶ فوریه. مادرید (اسپانیا)
۲. از تاریخ ۲۱ الی ۲۳ فوریه. روستوک (آلمان)
۳. از تاریخ یک الی ۴ می. گاتینو (کانادا)
۴. از تاریخ ۸ الی ۱۱ می. سن خوان (پرتوریکو)
۵. از تاریخ ۱۶ الی ۱۸می. گواناجواتو (مکزیک)
۶. از تاریخ یک الی ۳ آگوست. بولزانو (ایتالیا)
۷. از تاریخ ۲۷ الی ۱۹ اکتبر. سنگاپور (سنگاپور)
۸. از تاریخ ۲۴ الی ۲۶ اکتبر. کوالالامپور (مالزی)

انتهای پیام

image_printپرینت مطلب

چیریچ: تمام داوران ایران در سطح بین المللی و ملی فرصت پیشرفت دارند/ دوره خوبی برگزار شد

میخاییل چیریچ  مدرس و ناظر بین المللی واترپلو جهان بیان داشت: تمام داوران ایران چه در سطح بین المللی و چه در سطح ملی این فرصت را دارند که پیشرفت کنند، صرفا به نحوه کار آنها بستگی دارد و می‌توانم به جرات بگویم که کلاس بسیار خوب و راضی کننده‌ای بود.

سعادت: استقبال خوبی از ماراتن آب‌های آزاد کیش شد

رییس هیات شنا جزیره کیش ضمن ابراز خوشحالی از استقبال وسیع و گسترده شناگران از مسابقات آب های آزاد گفت: حدود ۱۵۰ شناگر به همراه سرپرست و مربی در این رقابت ها شرکت کردند که این موضوع بیانگر پیشرفت و آینده‌ای درخشان در رشته آب‌های آزاد است.