سرمربی تیم ملی شنا ایران

کشتکار: امیدوارم در مجارستان سهمیه کسب کنیم

سرمربی تیم ملی شنا ایران تاکید کرد شناگران در مسابقات بین المللی مجارستان موفق به کسب سهمیه مسابقات جهانی کازان خواهند شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا،شیرجه و واترپلو؛ تیم ملی شنا ایران بامداد روز پنجشنبه تهران را به مقصد بوداپست ترک می کند تا شناگران در تورنمنت بین المللی مجارستان حضور یابند.

عباسعلی کشتکار سرمربی تیم ملی شنا با اشاره به این رقابت گفت: اردوهای تیم ملی از سال گذشته به طور منظم و بدون وقفه برگزار شده و اکنون همه چیز برای کسب سهمیه شناگران مهیا شده است.

وی ادامه داد: مسابقات مجارستان از اهمیت بسیار بالایی برای ما برخوردار است زیرا این مسابقات به منزله کسب سهمیه جهانی به شمار می رود و تیم مانیز برای به دست آوردن آن تلاش می کند.

وی افزود: با توجه به تمرینات انجام شده از سوی ملی پوشان اعتقاد دارم ورزشکاران ما در مجارستان می توانند به سهمیه های جهانی ایران در مسابقات جهانی کازان روسیه اضافه کنند.

کشتکار گفت: ۳ شناگر ایران متشکل از جمال چاووشی،مهدی انصاری و احمدرضا جلالی به مسابقات مجارستان اعزام خواهند شد که هر ۳ ورزشکار در وضعیت بسیار مطلوبی قرار دارند.

سرمربی تیم ملی شنا با اشاره به چشم انداز کمیته فنی شنا و تدوین برنامه بلند مدت برای شناگران در رده های سنی مختلف عنوان کرد: از زمانیکه مدیریت فدراسیون شنا،شیرجه و واترپلو با ریاست محسن رضوانی اداره می شود شاهد وضعیت به مراتب بهتری نسبت به قبل هستیم زیرا کادر جدید عزم خود را جزم کرده تا شنای ایران را احیا کند.

وی ادامه داد: کمیته فنی شنا از دی ماه ۹۲ کار خود را به صورت جدی در فدراسیون با هدف احیای این رشته ورزشی آغاز کرد و ما با سختی های فراوان توانستیم افرادی را که سال ها بنا به دلایلی مانند روابطی بودن انتخاب ها در اردوهای ملی توسط مدیران قبلی با این رشته خداحافظی کرده بودند دوباره به کار گیریم.

وی افزود: طبق برنامه ریزی انجام شده قصد داریم تا اردوهای تیم ملی را به طور مداوم در رده های سنی مختلف برگزار کنیم تا بتوانیم روند صعودی شناگران را برای حضور در مسابقات مختلف تحت نظر داشته باشیم.

کشتکار اضافه کرد: در صورت برنامه ریزی دقیق و عملیاتی کردن برنامه ها کسب مدال در رده های سنی جوانان و نوجوانان در رقابت های آسیایی دور از دسترس نخواهد بود و مات می توانیم دوباره در این رشته به خصوص در قاره کهن بدرخشیم.

 

انتهای پیام

image_printپرینت مطلب

چیریچ: تمام داوران ایران در سطح بین المللی و ملی فرصت پیشرفت دارند/ دوره خوبی برگزار شد

میخاییل چیریچ  مدرس و ناظر بین المللی واترپلو جهان بیان داشت: تمام داوران ایران چه در سطح بین المللی و چه در سطح ملی این فرصت را دارند که پیشرفت کنند، صرفا به نحوه کار آنها بستگی دارد و می‌توانم به جرات بگویم که کلاس بسیار خوب و راضی کننده‌ای بود.

سعادت: استقبال خوبی از ماراتن آب‌های آزاد کیش شد

رییس هیات شنا جزیره کیش ضمن ابراز خوشحالی از استقبال وسیع و گسترده شناگران از مسابقات آب های آزاد گفت: حدود ۱۵۰ شناگر به همراه سرپرست و مربی در این رقابت ها شرکت کردند که این موضوع بیانگر پیشرفت و آینده‌ای درخشان در رشته آب‌های آزاد است.