کشتکار: نوجوانان مهم ترین سرمایه های شنای ایران هستند

سرمربی تیم ملی شنا با اشاره به مهم ترین برنامه های زیر ساختی یادآور شد: آینده نسل ورزش کشور در هر رشته ای نوجوانان هستند که برنامه ها و زیر ساخت ها از حمایت و توجه به آنها آغاز می شود.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ عباسعلی کشتکار سرمربی تیم ملی شنا با توجه به اعزام شناگران نوجوان به رقابت های ترکیه گفت: هشت شناگر که از ماه ها پیش تحت نظر بودند به رقابت های ترکیه اعزام شدند. البته ما از دی ماه تقاضای حضور در این رقابت ها را داشتیم که بهترین ها را انتخاب کردیم و به غیر از دو نفر که مشکل پاسپورت داشتند باقی شناگران اعزام شدند.
وی در مورد نحوه انتخاب این شناگران ادامه داد: همانطور که اشاره کردم زیر ساخت های فدراسیون گروه های سنی نوجوانان هستند که زحمت آنها بر دوش هیات های استان ها است. دو دوره اردوی خوب برای شناگران نوجوان برگزار کردیم که اولین اردو با حضور ۷۰ شناگر در استان کردستان به نحو مطلوبی انجام شد. در دومین دوره ۳۰ نفر از بهترین های اردوی اول در استان قزوین حضور یافتند که این اردو نیز از کیفیت خوبی برخوردار بود. در نهایت این اردوها به مسابقات قهرمانی کشور رسید و ۱۷ شناگر برتر این رقابت ها در شرایطی خاص و با برنامه زیر نظر قرار گرفتند.
کشتکار در ادامه افزود: در نهایت از ۱۷ شناگر برتر مسابقات قهرمانی کشور شناگران اعزامی به رقابت های ترکیه انتخاب شدند که به منظور بالا بردن انگیزه و روحیه شناگران نوجوان و همچنین برای کسب تجربه حضور در رقابت های بین المللی که کشورهای خوبی نیز در آن شرکت می کنند در این مسابقات حضور پیدا کردند. البته بعد از پایان این رقابت ها و اتمام امتحانات شناگران تمرینات و اردوهای مترکز و نیمه متمرکز برای آنها ادامه خواهد داشت.
سرمربی تیم ملی شنا با اشاره به دو شناگری که نتوانستند در مسابقات ترکیه شرکت کنند اظهار داشت: متاسفانه دو شناگر بسیار خوب کشور از حضور در این رقابت ها باز مانند که برای آن ها نیز برنامه هایی را ترتیب دادیم که آنها می توانند ۲۸ خرداد ماه در یک اردوی تمرینی که در کشور قطر و زیر نظر IOC برگزار می شود شرکت کنند.
وی حضور نوجوانان در رقابت های برون مرزی را بسیار مثبت و موثر دانست و تصریح کرد: حضور در رقابت های این چنینی فوق العاده ایجاد انگیزه می کند. این شناگران همیشه در حال تمرین کردن هستند و در نهایت فقط با خودشان مسابقه می دهند رقیبانشان را می شناسند به طوری که پیش از مسابقه می دانند که چه کسی چه مقامی می آورد. شرکت در همچین مسابقاتی می تواند به کسب تجربه حضور در رقابت های بزرگ تر کمک کند همانطور که قبلاً هم گفتم این نوجوانان آینده شنای ایران هستند و باید بیش از همه به آنها توجه شود.

انتهای پیام/

image_printپرینت مطلب

آغاز سال نو مبارک باد

آغاز بهار طبیعت و تقارن با ماه مبارک رمضان و بهار قرآن را به فال نیک می‌گیریم، فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو آغاز سال ۱۴۰۳را به تمامی مردم ایران تبریک می‌گوید.