کوسه ها دومین رقیب ایران در واترپلو جوانان جهان

تیم ملی واترپلو جوانان ایران در دومین روز رقابت های واترپلو جوانان جهان ترکیه به مصاف تیم پرقدرت استرالیا می رود.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ استرالیا دومین رقیب واترپلوئیست های جوان ایران در مسابقات واترپلو قهرمانی جوانان جهان است. مردان واترپلوئیست استرالیایی که به کوسه ها مشهور هستند افتخارات گوناگونی در این ورزش کسب کرده اند و از قدرت های برتر این ورزش به شمار می روند.
با نگاهی به تاریخچه واترپلو مردان استرالیا حضور پرشمار و مستمر این کشور را در مسابقات جهانی و المپیک می بینیم. کوسه های استرالیایی از سال ۱۹۴۸ و در لندن نخستین حضور المپیکی خود را تجربه کرد. از آن سال به بعد واترپلوئیست های استرالیا همه ساله با موفقیت از مرحله انتخابی عبور کرده اند. سال ۱۹۹۶ تنها دوره ای بود که این کشور نتوانست جواز حضور در مسابقات المپیک را کسب کند. بهترین عنوان این تیم در مسابقات المپیک به سال های ۱۹۸۴ و ۱۹۹۲ برمی گردد که استرالیایی ها توانستند به مقام پنجم دست یابند. المپیک ۲۰۱۲ لندن نیز با حضور استرالیایی ها و کسب مقام هفتمی آن ها همراه بود.
استرالیا که نگاهی ویژه به ورزش ها آبی و واترپلو دارد در لیگ و جام جهانی واترپلو نیز حضوری مستمر داشته و به مقام سومی لیگ جهانی در سال های ۲۰۰۶ و ۲۰۰۷ نیز دست یافته است.
موفقیت های متعدد تیم بزرگسالان استرالیا بدون شک از داشتن تیم های قدرتمند رده های سنی پایه ناشی می شود. فدراسیون واترپلو استرالیا در این باره می گوید: “ورزشکاران رده های جوانان و نوجوانان ورزشکاران هدف ما برای نسل آینده تیم بزرگسالان هستند، آن ها تحت شرایطی قرار می گیرند تا به قابلیت های یک کوسه استرالیایی نزدیک شوند.”
تیم زیر ۱۸ ساله های استرالیا با مربیگری “اندرو یانیتساس” به مسابقات جهانی ترکیه اعزام شده است. این تیم تا پیش از اعزام به ترکیه در سه تورنومنت بین المللی شرکت کرده تا به گفته مربی این تیم بازیکنان در امور دفاعی و تیمی به یک هماهنگی قابل قبول برسند. ۱۳ واترپلوئیست جوان استرالیایی از ۸ تیم باشگاهی مختلف گرد هم آمده اند.
تیم استرالیا که طبق رنکینگ فینا جزو ۱۰ تیم برتر جهان است، فردا (یکشنبه) نخستین دیدار خود را در مسابقات جوانان جهان ترکیه با ایران برگزار می کند.
بازی ایران و استرالیا از ساعت ۱۰:۲۰ به وقت محلی (۱۱:۵۰ به وقت تهران) فردا (یکشنبه) در استخر فدراسیون شنا ترکیه در شهر استانبول برگزار می شود.

انتهای پیام

image_printپرینت مطلب