گامر دیلانچیان: موفقیت تیم ملی در فیلیپین برای شنای ایران نشانه پیشرفت است

سرمربی تیم ملی شنا گفت: نتایجی که در مسابقات قهرمانی جوانان آسیا گرفتی نشان از پیشرفت شنای ایران است.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ گامر دیلانچیان در گفت‌وگو با خبرگزاری علم و فناوری آنا، درباره کسب ۱۲ مدال شناگران ایران در مسابقات قهرمانی جوانان آسیا اظهار کرد: هدف اصلی تیم ملی شنا درخشش در این مسابقات بود و با توجه به اینکه بهترین مسابقاتی بود که در کوتاه مدت می‌توانستیم برای آن برنامه‌ریزی کنیم، اول تیر ماه بخشنامه انتخابی آن اعلام شد، رکورد‌های ورودی به مسابقات و حد‌نصاب‌های تیم ملی شرح داده شد، حدنصاب‌ها هم به نحوی گذاشته شد تا در مسابقات موفق به کسب مدال شویم. اهمیت مسابقات بالا بود و کمیته فنی و رئیس فدراسیون شنا چنین نظری داشتند.

وی ادامه داد: طبق برنامه‌ریزی با برنامه‌هایی مدون پیش رفتیم. هماهنگی‌های لازم با مربیانی که شناگران ماده داشتند و می‌توانستند رکورد‌ها با ثبت و جابه‌جا کنند انجام شد. برنامه‌ریزی‌ها را برای کسب مدال اجرایی کردیم. در نهایت با تعویق مسابقات روبه‌رو شدیم و به جای ماه آذر در اسفند برگزار شد. در دوره گذشته تیم ملی شنا موفق به کسب چهار مدال شد و بهترین عملکرد هم به سال ۲۰۰۷ بازمی‌گردد که ۹ مدال گرفتیم. خدا را شکر در این دوره موفق شدیم ۱۲ مدال بگیریم و بهترین عملکرد را از نظر کمی و کیفی ثبت کردیم. نتایجی که در تاریخ شنای ایران گرفتیم نظیر نداشت. سطح مسابقات هم بسیار بالا بود و تمامی تیم‌ها مثل چین و ژاپن با نفرات اصلی خود شرکت کرده بودند.

سرمربی تیم ملی شنا خاطرنشان کرد: بیشتر رکورد‌ها در مواد مختلف مسابقات شکسته شد. ماده‌ای را داشتیم که شناگر ما رکورد شکسته و مدال نقره گرفته، شناگری هم بوده که با وجود رکوردشکنی به مقام پنجم رسیده است. تنها مدال طلای ما پیش از این دوره، در سال ۲۰۰۷ توسط محمد علیرضایی در شنای ماده قورباغه به دست آمد. این دوره هم سامیار عبدلی توانست مدال طلا را در شنای ماده ۵۰ متر آزاد کسب کند. موفقیت در مسابقات قهرمانی جوانان آسیا برای شنای ایران نشانه پیشرفت است. تا قبل از آنکه من سرمربی تیم ملی شنا شوم نزدیک به ۹ ماه بود تیم ملی سرمربی نداشت. قرار شده که مشاور یا مدیرفنی خارجی در کنار تیم ملی حضور داشته باشد که هم ما از امکانات و سخت افزار آنها و هم علم‌شان استفاده کنیم. برنامه‌ریزی‌ها با هماهنگی مشاور یا مدیرفنی انجام شود و در راستای پیشرفت شنای کشور و حفظ استعداد‌ها در آینده هم بتوانیم گام برداریم.

دیلانچیان یادآور شد: برای حفظ استعداد‌ها و پیشرفت علمی شناگران در سطح کشور میاز به زیرساخت داریم. وقتی به مسابقات خارجی می‌رویم و به عنوان مثال در مسابقات دوحه شرکت می‌کنیم یا در دیگر مسابقات به رقابت می‌پردازیم ضعف زیرساخت و کمبود سخت‌افزار به چشم می‌آید. امیدواریم با حمایت بیشتر وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک بتوانیم از این لحاظ در شرایط بهتری قرار بگیرم. شناگران کشور را با افزایش امکانات می‌توانیم با تمرینات بهتری پیش ببریم و از لحاظ کمی و کیفی در شرایط بهتری قرار دهیم. این ظرفیت در میان شناگران ایرانی وجود دارد و نیرو‌های بسیار مستعدی داریم که گوشه‌ای از این استعداد را در مسابقات قهرمانی جوانان آسیا دیدیم.

انتهای پیام

image_printپرینت مطلب