گراییلی: همه تیم ها از سطح مسابقات جام ولایت راضی بودند

رئیس هیات شنای استان خراسان رضوی در خصوص سطح مسابقات جام ولایت گفت: همه تیم‌ها از کیفیت برگزاری مسابقات رضایت داشتند و حداکثر تلاش شد تا مسابقات به بهترین شکل برگزار شود.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ حسین گراییلی در گفت و گو با خبرگزاری علم و فناوری آنا، درباره مسابقات شنای جام ولایت که در مشهد برگزار شد، اظهار کرد: هفتمین دوره مسابقات شنای مسافت کوتاه جام ولایت امام رضا (ع) در دو رده سنی زیر ۱۵ و بالای ۱۵ سال برگزار  شد. محل برگزاری این رقابت‌ها استخر مدرسه شنای موج آبی مشهد بود و ۲۴۰ شناگر در قالب ۳۰ تیم به رقابت پرداختند. تیم استخر شهید هاشمی نژاد مشهد قهرمان شد و استخر نور تهران و استخر ۹ دی در رده‌های دوم و سوم ایستادند.  

وی در خصوص سطح برگزاری این مسابقات، عنوان کرد: همه تیم‌ها از کیفیت برگزاری مسابقات رضایت داشتند. حداکثر تلاش شد تا مسابقات به بهترین شکل برگزار شود و صددرصد مشکلاتی بوده ولی در کل با وجود امکاناتی که در اختیار داریم، رقابت‌ها در سطح رضایت‌بخش برگزار شد.

رئیس هیات شنای استان خراسان رضوی در مورد جوایز مسابقات جام ولایت گفت: در هیچ‌یک از مسابقات داخلی غیر از مسابقات جایزه بزرگ، به تیم‌های اول تا سوم جایزه نقدی نمی‌دهند و فقط کاپ قهرمانی و هدایایی به رسم یادبود می‌دهند. با این حال ما در این مسابقات به محمد قاسمی که موفق شد رکورد ۴۰۰ متر آزاد را جابه‌جا کند، کارت هدیه اهدا کردیم تا تقدیری از وی شود و با انگیزه بیشتری مسابقات را در آینده دنبال کند. ضمن اینکه به غیر از استخر آزادی، دیگر استخر‌های کشور، استاندارد‌های برگزاری تمامی مسابقات را به صورت کامل ندارند. با این حال حضور شناگران در مسابقات به سود شنای ایران خواهد بود.

گراییلی در مورد اینکه چه دیدگاهی در خصوص حضور سرمربی خارجی برای تیم ملی شنا دارد، تصریح کرد: کمیته فنی فدراسیون شنا باید در این مورد نظر دهد و تصمیم گیری کند. اینکه می‌گویند زیرساخت‌های کافی برای حضور سرمربی خارجی نداریم درست نیست، چون استخر ۵۰ متر استاندارد در تهران و چند شهر دیگر داریم. از علم و تجربه سرمربی خارجی می‌توان بهره برد و حتی حضور مربیان خارجی به‌عنوان مشاور می‌تواند اثربخش باشد، چون یک سری اطلاعات می‌تواند به شنای ایران تزریق کند و تفکرات آن‌ها نیز به مربیان ایرانی انتقال می‌یابد.

انتهای پیام

image_printپرینت مطلب

برگزاری مسابقات شنای بزرگسالان در چهارم مرداد

کمیته شنا پیشکسوتان در نظر دارد یک دوره مسابقات شنا بزرگسالان تحت عنوان (جام خلیج فارس) در رده سنی بالای ۲۵ سال روز پنجشنبه چهارم مرداد ۱۴۰۳ در استخر بین المللی ۹ دی مجموعه ورزشی شهید شیرودی برگزار کند.