اردوی بلند مدت تیم ملی شنا در اروپا / مقایسه شناگران ایران با معیار های جهانی

مدیر اجرایی فدراسیون شنا با اشاره به برنامه های بلند مدت این فدراسیون برای آماده سازی تیم های ملی شنا از برپایی اردوهای بلند مدت ملی پوشان شنا در کشورهای اروپایی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، محسن سمیع زاده ضمن اعلام این خبر افزود: با موافقت سرپرست فدراسیون شناگران برتر کشور که به رکوردهای مورد نظر کمیته فنی دست یابند جهت بر پایی اردوهای بلند مدت و پیگیری تمرینات خود در کمپ های تمرینی پیشرفته کشورهای اروپایی به یکی از کشورهای اسپانیا، ایتالیا یا کرواسی اعزام خواهند شد.

وی با بیان اینکه مرحله دوم مسابقات انتخابی تیم ملی شنا پنجشنبه و جمعه این هفته (١٣ و ١۴) مهر ماه در تهران برگزار خواهد شد تصریح کرد: این مسابقات و کسب رکوردهای مورد نظر کمیته فنی، وضعیت ملی پوشان تیم ملی را مشخص خواهد کرد و نفراتی که بتوانند به حد نصاب های لازم دست یابند به مسابقات قهرمانی آسیا در دبی و مسابقات مسافت کوتاه قهرمانی جهان در استانبول اعزام خواهند شد.

سمیع زاده با بیان اینکه ملاک پوشیدن پیراهن تیم ملی بدست آوردن رکوردهای ورودی کمیته فنی است تاکید کرد: شنا یک ورزش رکوردی است و با توجه به اینکه برخی از شناگران حتی رکورد پیشین خود را جابجا نمی کنند و در دنیا شناگران در حال کاهش رکوردهای خود هستند کمیته فنی تصمیمی اتخاذ کرد تا از این پس تنها شناگرانی که بتوانند رکوردهای خود را کاهش دهند و به حد نصاب های کمیته فنی دست یابند می توانند به معیت تیم ملی درآیند.

ملی پوش اسبق تیم ملی با بیان اینکه شناگران ایرانی از این پس با مقیاس های جهانی ارزیابی خواهند شد اظهار داشت: شناگران برای حضور در مسابقات المپیک برزیل (٢۰١۶) و قهرمانی جهان بارسلون اسپانیا (٢۰١٣) و همچنین دومین دوره مسابقات المپیک جوانان نیاز به کسب حد نصاب های ورودی ملی هستند و تنها نفراتی در اردوی تیم ملی حضور خواهند داشت که بتوانند به رکوردهای لازم دست یایند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص پرداخت هزینه ایاب و ذهاب به ملی پوشان شنا، شیرجه و واترپلو افزود: به دستور سرپرست فدراسیون شنا از این پس تنها شناگرانی که در بعد فنی و تمرینی عملکرد قابل قبولی داشته باشند، حق ایاب و ذهاب دریافت خواهند کرد و در واقع عملکرد ملی پوشان و تلاشی که در جهت بهبود وضعیت کیفی شنا انجام می دهند مشمول دریافت هزینه ایاب و ذهاب خواهد شد.

image_printپرینت مطلب

آغاز سال نو مبارک باد

آغاز بهار طبیعت و تقارن با ماه مبارک رمضان و بهار قرآن را به فال نیک می‌گیریم، فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو آغاز سال ۱۴۰۳را به تمامی مردم ایران تبریک می‌گوید.