اطلاعیه مهم فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو

روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو در اطلاعیه ای در خصوص مسائل مطرح شده در مورد رشته آب های آزاد توضیحاتی بیان کرد: به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو در توضیحات فدراسیون شنا آمده است: ١- فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو جمهوری اسلامی ایران بالا ترین مرجع فنی این رشته می باشد که بر اساس قوانین فدراسیون جهانی (فینا) این رشته را مدیریت می کند. ٢- مسابقات شنای آب های آزاد در مسافت های ۵،١۰،١۵،٢۵ کیلومتر برگزار می شود بدیهی است هرگونه مسابقه خارج از مسافت های فوق فاقد اعتبار فنی می باشد. ٣- فدراسیون شنا برای هرگونه برگزاری مسابقات، اردو ها و رکوردگیری ها مجوز فنی صادر می نماید پس هرگونه مسابقه یا رکوردگیری بدون مجوز فاقد اعتبار می باشد. ۴- لازم به ذکر است در خصوص رشته آب های آزاد به دلیل شرایط متغیر دریاها و دریاچه ها فقط در پایان رقابت ها تعیین مقام صورت می گیرد و هیچ گونه رکوردی قابل استناد ثبت نمی گردد. ۵- فدراسیون شنا به عنوان متولی این ورزش از کلیه ورزشکاران و پیشکسوتان خود حمایت لازم را مبذول می نماید به طوری که در چهارچوب قوانین و مقررات فدراسیون جهانی و ملی باشد و از همه مهمتر سلامت ورزشکاران تامین گردد.

image_printپرینت مطلب

چیریچ: تمام داوران ایران در سطح بین المللی و ملی فرصت پیشرفت دارند/ دوره خوبی برگزار شد

میخاییل چیریچ  مدرس و ناظر بین المللی واترپلو جهان بیان داشت: تمام داوران ایران چه در سطح بین المللی و چه در سطح ملی این فرصت را دارند که پیشرفت کنند، صرفا به نحوه کار آنها بستگی دارد و می‌توانم به جرات بگویم که کلاس بسیار خوب و راضی کننده‌ای بود.

سعادت: استقبال خوبی از ماراتن آب‌های آزاد کیش شد

رییس هیات شنا جزیره کیش ضمن ابراز خوشحالی از استقبال وسیع و گسترده شناگران از مسابقات آب های آزاد گفت: حدود ۱۵۰ شناگر به همراه سرپرست و مربی در این رقابت ها شرکت کردند که این موضوع بیانگر پیشرفت و آینده‌ای درخشان در رشته آب‌های آزاد است.