“انجل” و “هوسوز” بهترین شناگران سال اروپا شدند

“یانیک انجل” فرانسوی و “کاتینکا هوسوزوی” مجارستانی طی مراسمی از طرف فدراسیون شنای اروپا (LEN) به عنوان شناگر سال ۲۰۱۳ اروپا در دو بخش مردان و زنان معرفی شدند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ “انجل” پس از درخشش در رقابت های المپیک ۲۰۱۲ لندن برای دومین سال متوالی این جایزه را به خود اختصاص داد. این ورزشکار فرانسوی در رقابت های المپیک موفق به کسب دو مدال طلا و یک نقره شد. او عضو تیم ۱۰۰*۴ متر آزاد تیمی فرانسه بود که در این رقابت ها به پیروزی رسید و پس از آن رکورد ۲۰۰متر آزاد فرانسه را ارتقا داد و موفق به کسب مدال شد.
به کمک “انجل”، فرانسه در رقابت های جهانی بارسلونا موفق به کسب اولین مدال طلای خود در ماده ی ۱۰۰*۴ متر آزاد شد. این کشور در این رقابت ها موفق به پیشی گرفتن از تیم های پرقدرتی چون امریکا و روسیه شد.
دو روز پس از موفقیت در ماده ی ۱۰۰*۴ متر وی توانست با اختلافی بیش از یک ثانیه نسبت به “کونور دایر” امریکایی مدال طلای ماده ی ۲۰۰متر آزاد را نیز از آن خود کند.

“هوسوزو” پس از گذراندن سالی شگفت انگیز عنوان برترین شناگر زن اروپایی را به خود اختصاص داد. او پس از کسب دو نشان طلا و یک برنز در رقابت های جهانی و همچنین قهرمانی در کاپ جهانی شنا و ثبت سه رکورد جدید در این رقابت ها با اقتدار و فاصله ی زیادی نسبت به سایر اروپایی ها این عنوان را به دست آورد.

در بخش دیگر این مراسم بزرگان آب های آزاد فینا یعنی “لورز” آلمانی و “گریمالدی” ایتالیایی عناوین بهترین شناگران آب های آزاد سال ۲۰۱۳ اروپا را از آن خود کردند.
ورزشکار آلمانی برای سومین سال پیاپی این عنوان را از آن خود کرد تا در مجموع چهار بار بهترین شناگر مرد آب های آزاد اروپا لقب بگیرد.
او در ماده ی پنج کیلومتر تیمی، ۲۵ کیلومتر انفرادی و ۱۰ کیلومتر نشان طلا و در ماده ی پنج کیلومتر انفرادی نشان برنز را در رقابت های ۲۰۱۳ از آن خود کرد تا همچنان در آب های آزاد بهترین باشد.

“گریمالدی” ایتالیایی نیز به لطف کسب نشان طلا در ماده ی ۲۵ کیلومتر انفرادی رقابت های جهانی موفق به دریافت این عنوان شد.

جوایز و احکام ورزشکاران در اولین رویدادی که با حضور آن ها همراه می شود به آن ها اهدا خواهد شد.

انتهای پیام

image_printپرینت مطلب