ورزش های آبی جمهوری اسلامی ایران

بزرگترهای تیم غفلت كنند جوانها جای آنها را می گیرند/ گذشته را فراموش كنید و نگاهتان به آینده باشد

سرپرست فدراسیون شنا در بازدید از نخستین روز اردوی تیم ملی،ضمن تاكید بر تلاش و جدیت ملی پوشان در دور جدید تمرینات تیم ملی گفت:در صورت غفلت ملی پوشان با تجربه نسل جوان شنای ایران جایگزین آنها خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا،محسن رضوانی سرپرست فدراسیون شنا،شیرجه وواترپلو كه در حاشیه بازدید از نخستین اردوی متمركز تیم ملی شنا سخن می گفت با اشاره به اینكه گذشته را فراموش كنید و نگاهتان به كسب موفقیتها و كاهش ركوردهای ملی در آینده باشد،تصریح كرد: با توجه به تقویم سال آینده و رویدادهای بین المللی پیش رو سال ٩٢ سالی پر ترافیك و پر مشغله ای برای شنای كشور خواهد بود،از همین رو از شما می خواهم با تلاش و جدیت مضاعف در تمرینات شركت كنید و در جهت آماده سازی خود برای حضور شایسته در مسابقات سال جدید از هیچ كوششی فرو گذار نباشید. رضوانی در ادامه اظهار داشت:خوشبختانه نسل جدید شنای ایران از پتانسیل بسیار بالایی بر خوردار است و رقابت نزدیكی بین اردونشینان وجود دارد به طوری كه اگر ملی پوشان قدیمی و با تجربه تیم غفلت كنند جوانترها جای آنها را خواهند گرفت. سرپرست فدراسیون شنا در قسمت دیگری از سخنان خود ضمن تشكر از مربیان و مسوءلان تیم ملی كه در مقطع حساس فعلی قبول مسولیت كردند، عنوان داشت:شنا رشته ای دیر بازده است كه تنها برنامه ریزی بلند مدت در كنار كار علمی و مستمر تیمی می تواند ضامن موفقیتهای آن باشد،خوشبختانه در حال حاضر دكتر عباسی توجه وی‍ژه ای به شنا دارند واین مهم در كنار حضور دكتر سجادی به عنوان یك قهرمان پیشكسوت ونگاه حمایتی دبیر كل كمیته ملی المپیك بستر مناسبی برای پیشرفت در مقطعه كنونی را بوجود آورده و من امیدوارم شما و سایر اعضای خانواده بزرگ شنای ایران با تلاش مجدانه بتوانید روند صعودی شنای ایران را بهبود بخشید و شنا را به جایگاه واقعی خود در عرصه های آسیایی و بین المللی برسانید. رضوانی در ادمه از ملی پوشان خواست:با تاكید بر رعایت نظم وانظباط اردویی، در صورت بروز و وجود هر گونه مشكلی آنرا با مربیان تیم و مسوءلان فدراسیون در میان بگذارند تا برای رفع آن چاره اندیشی شود. در پایان این دیدار كه در فضایی صمیمیانه و پر نشاط برگزار شد،ملی پوشان ضمن ابراز خرسندی از حضور بالاترین مقام فدراسیون در اردوی تیم ملی خواستار توجه بیشتر مسولان ورزش در فراهم كردن امكانات و ملزومات اردوهای تیم ملی شدند. شایان ذكر است مرحله نخست اردوی متمرکز تیم ملی شنا جهت آماده سازی برای شرکت در رویدادهای بین المللی سال آینده از چهارشنبه ٢٣ اسفند ماه جاری در استخر ٩دی تهران آغاز شده است، مسابقات داخل سالن آسیا(اینچوان – کره)، قهرمانی جهان(بارسلون- اسپانیا)، قهرمانی جوانان جهان(دبی) و دومین دوره بازیهای المپیک جوانان( نانجینگ- چین)از مهمترین رقابتهای پیش روی شنای ایران در سال ٩٢ به شمار می رود.

image_printپرینت مطلب

نتایج مسابقات قهرمانی جام شنا بزرگسالان

مسابقات قهرمانی جام شنای بزرگسالان ویژه آقایان رده سنی بالای 25 سال روز پنجشنبه و جمعه (دوم و سوم آذر ماه 1402) به میزبانی استخر قهرمانی مجموعه ورزشی آزادی پیگیری و به پایان رسید.