ورزش های آبی جمهوری اسلامی ایران

بهبود ركورد اصلی ترین وظیفه من در المپیك لندن است

تنها نماینده شنای كشورمان در بازی های المپیك ٢۰١٢ لندن گفت:‌ بهبود ركورد، اصلی ترین وظیفه ام در این بازی ها خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، “محمدبیداریان” با بیان این مطلب افزود: در حال حاضر تمریناتم هر روز در دو نوبت صبح و بعد از ظهر زیر نظر یورگ مربی آلمانی ام انجام می شود.

بیداریان در گفتگو با خبرگزاری ایرنا افزود: ركورد شنای ایران متعلق به سه سال پیش و در حین برگزاری مسابقات جهانی شنا در شهر رم ایتالیا در سال ٢۰۰٩ بود اما تغییرات فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو در سه سال گذشته، افت و خیزهایی در كارایی این فدراسیون ایجاد كرده است.

وی تصریح كرد: برای موفقیت در بازی های المپیك باید چهار سال تلاش و برنامه ریزی كرد اما مجموعه تغییرات فدراسیون شنا باعث شده كه فقط از ٩ ماه پیش، كار جدی تمرینات آماده سازی برای حضور در بازی های المپیك ٢۰١٢ لندن آغاز شود.

بیداریان افزود: ‌در حقیقت كار استعدادیابی و آماده سازی نیروهای كارآمد، از روز بعد از المپیك باید شروع شود و در این صورت است كه ما خواهیم توانست ضمن پرورش افراد یاد شده، چندین سهمیه ورودی المپیك دوره آینده را نیز كسب كنیم.

وی گفت: در دوره مدیریت وحید مرادی، ثبات مدیریت ٩ ساله ای داشتیم كه بسیار مثبت بود و دست اندركاران شنای كشور هم پاسخ زحمات خود را گرفتند اما پس از آن تا ورود جعفری به عنوان سرپرست فدراسیون شنا، كار روند مدیریتی به درستی پیش نرفت.

بیداریان افزود: پس از ورود جعفری به عنوان سرپرست فدراسیون، روند صعودی موفقیت های فدراسیون شنا،‌ شیرجه و واترپلو آغاز شد و این روند با آمدن نیك بین سرپرست فعلی این فدراسیون
دنبال شد.

برنده مدال طلای مسابقات بین المللی شنای جایزه بزرگ امارات عربی متحده در ادامه افزود: اگرچه مصدومیت من از ناحیه زانو در آستانه امسال موجب توقف من در مسابقات بین المللی شنا در كشورهای مالزی و تركیه شد اما با انجام كار مستمر توانستم انتظارات كادر فنی را تا حد زیادی برآورده ساخته و به شرایط ایده آل برسم.

‌بیداریان از بازی های المپیك به عنوان مهم ترین رویداد ورزشی در سطح جهان یاد كرد و افزود: ‌متاسفانه در دوره‌ های گذشته بازی های المپیك، نمایندگان شنای ایران نتوانستند ركورد ملی خود را بهبود دهند و به همین دلیل می خواهم با ارتقای ركورد در المپیك لندن، انتظارات مسئولان ورزشی را برآورده كنم.

وی افزود: ‌امیدوارم پس از بازی‌ های المپیك، وارد رده‌ بندی شناگران ١۰۰ متر آزاد شوم اما بدیهی است كه برای نیل به این هدف، نیاز به آمادگی روحی دارم و تلاش می كنم با روحیه بالا و بدون استرس به لندن بروم.

image_printپرینت مطلب

نتایج مسابقات قهرمانی جام شنا بزرگسالان

مسابقات قهرمانی جام شنای بزرگسالان ویژه آقایان رده سنی بالای 25 سال روز پنجشنبه و جمعه (دوم و سوم آذر ماه 1402) به میزبانی استخر قهرمانی مجموعه ورزشی آزادی پیگیری و به پایان رسید.