ورزش های آبی جمهوری اسلامی ایران

بوشهر قهرمان مسابقات شنای آبهای آزاد روز ملی خلیج فارس شد

مسابقات شنای آبهای آزاد روز ملی خلیج فارس با قهرمانی تیم بوشهر به پایان رسید.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، مسابقات شنای آبهای آزاد با شعار “خلیج همیشه فارس ؛ هویت هر ایرانی” روز جمعه ٨ اردیبهشت ماه با حضور شناگران پنج استان كشور در ساحل بوشهر برگزار شد و پس از بوشهر که عنوان قهرمانی را به خود اختصاص داد، تیم های كیش و خوزستان به ترتیب مقام دوم و سوم این مسابقات را کسب کردند.

در این مسابقات ٣۰ شناگر از استان های بوشهر، خوزستان، کیش هرمزگان، سیستان و بلوچستان و فارس در قالب شش تیم در مسیری به مسافت سه كیلومتر با هم به رقابت پرداختند.

در رده تیمی تیم بوشهر با زمان یك ساعت و ۵١ دقیقه و ۴١ ثانیه و ٢٧ صدم ثانیه اول، تیم كیش با دو ساعت و یك دقیقه و ٣۰ ثانیه و ۶۰ صدم ثانیه دوم و تیم خوزستان با زمان دو ساعت و ٢٣ دقیقه و ٣۴ ثانیه و ٩٨ صدم ثانیه سوم شد.

درنتایج انفرادی زیر ٢۰ سال این مسابقات نیز رهام پیروانی از كیش اول شد و یونس كیومرثی و امیر رضا غضبانی هر دو از بوشهر دوم و سوم شدند.

در رده انفرادی بالای ٢۰ سال نیز فرشید محمودی از بوشهر به مقام نخست دست یافت، میثم اسماعیلی از بوشهر دوم و احسان حسین پور از استان خوزستان مقام سوم را كسب كرد.

مراسم اختتامیه و اهداء جوایز این مسابقات با حضور غلامرضا جعفری سرپرست فدراسیون شنا، جمیری نماینده مجلس استان بوشهر، موجی معاون آموزش و پرورش استان، صالح احمدی معاون فرهنگی و آموزشی ورزش و جوانان استان بوشهر، دکتر مشایخ رئیس بنیاد بوشهر شناسی، هدایت الله کوثری کیا مدیر عامل باشگاه مقاومت، تاجدینی رئیس هیئت شنای بوشهر و جمعی از مسئولان استانی و پیشکسوتان و مربیان شنای کشور برگزار و به تیم های برتر مدال، لوح یادبود و جوایز نقدی اهداء شد.

image_printپرینت مطلب

نتایج مسابقات قهرمانی جام شنا بزرگسالان

مسابقات قهرمانی جام شنای بزرگسالان ویژه آقایان رده سنی بالای 25 سال روز پنجشنبه و جمعه (دوم و سوم آذر ماه 1402) به میزبانی استخر قهرمانی مجموعه ورزشی آزادی پیگیری و به پایان رسید.