بیداریان انگیزه و آمادگی ذهنی بالایی دارد/ رقابت در المپیک ساده نیست

سرمربی آلمانی تیم ملی شنای ایران می گوید: محمد بیداریان در آستانه رقابتهای المپیک از انگیزه و آمادگی ذهنی بالایی برخوردار است و می توان به رکورد شکنی او امیدوار بود.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، یورگ وویت دارنده مدال طلای المپیک و سرمربی تیم شنای ایران در خصوص آخرین وضعیت محمد بیداریان در آستانه مسابقات شنای ١۰۰ متر آزاد المپیک می گوید: با هماهنگی که با ” نوربرت وارناتس” سرمربی تیم ملی شنای آلمان داشته ام، محمد بیداریان در مدت حضورش در لندن همراه تیم ملی آلمان و زیر نظر این مربی تمرینات منظمی را پیگیری کرد و در حال حاضر در شرایط آمادگی مطلوبی قرار دارد.
یورگ افزود: به طور مرتب از طریق ایمیل در جریان روند برنامه های تمرینی بیداریان قرار دارم و خوشبختانه او از انگیزه و آمادگی ذهنی بالایی برای حضور در المپیک برخوردار است و امیدورام محمد بتواند ١۰۰ متر را کمتر از ۵٢ ثانیه شنا کند.
وی افزود: بیداریان تنها ٢٢ روز در تهران زیر نظر من تمرین کرد و در این مدت تلاش کردیم تا با تمرکز بر روی تمرینات سرعتی و آمادگی های ذهنی او را برای شرایط سخت مسابقات المپیک آماده کنیم.
سرمربی تیم ملی شنا در پاسخ به این سوال که چرا برای تماشای مسابقات شنای المپیک به لندن سفر نکرده است گفت: به هر حال هر کسی علاقمند است تا از نزدیک شاهد بزرگترین رویداد ورزشی جهان باشد و شخصا” علاقمند بودم تا مسابقات شنای لندن را تماشا کنم اما ترجیح دادم در تهران بمانم و تمرینات آمادگی تیم ملی را زیر نظر بگیرم.
وی یادآور شد: من مسئولیت تیم ملی شنای ایران را پذیرفته ام و باید به تعهدی که برای آماده سازی تیم ملی دارم پایبند باشم و امیدوارم با برنامه ریزی بلند مدت به هدف اصلی مان که کاهش رکوردهای ملی است،دست یابیم.
یورگ وویت در خصوص ارزیابی اش از وضعیت شناگران ایران گفت: به اعتقاد من شناگران ایرانی از پتانسیل بالایی برخوردارند ولی باید در سه بخش اصلی یعنی آموزش، تمرینات حرفه ای و آمادگی های ذهنی روی آنها سرمایه گذاری کرد و تنها در سایه یک برنامه ریزی ۵ تا ١۰ ساله است که می توان به موفقیت شناگران ایران در عرصه های بین المللی امیدوار بود.

image_printپرینت مطلب