تماشایی ترین استادیوم‌های باکو میزبان بازی‌های کشورهای اسلامی

Print Friendly
تماشایی ترین استادیوم‌های باکو میزبان بازی‌های کشورهای اسلامی

چهارمین دوره بازی‌های کشورهای اسلامی ۱۲ می( ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۶) در باکو آذربایجان افتتاح می‌شود.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ چهارمین دوره بازی‌های کشورهای اسلامی ۱۲ الی ۲۲ می( ۲۲ اردیبهشت الی اول خرداد ۱۳۹۶) در باکو آذربایجان برگزار می‌شود. این مسابقات روز جمعه (۲۲ اردیبهشت۱۳۹۶) در ورزشگاه ملی باکو (Knowledge) طی مراسمی با پاسداشت مفاهیمی چون صلح، امید و معرفی تمدن جمهوری آذربایجان افتتاح خواهد شد. آذربایجان باتوجه به میزبانی نخستین دوره بازی‌های اروپایی در سال ۲۰۱۵ ، سالن‌ها و ورزشگاه‌های خوب استانداری را بنا کرده که اکنون برای بازی‌های کشورهای اسلامی نیز از آن استفاده می‌کند. بازی‌های کشورهای اسلامی در رشته‌های مختلف پیگیری خواهد شد. فدراسیون شنا در سه رشته شنا شیرجه و واترپلو در این مسابقات حضور دارد.

محل افتتاحیه مسابقات 

استادیوم ملی باکو به عنوان یک ورزشگاه چندمنظوره در سال ۲۰۱۵ شروع به کار کرد و حالا بعد از دو سال میزبان افتتاحیه چهارمین دوره بازی‌های کشورهای اسلامی است.

 

inside_olimpiyastadionuth6 Baku_National_Stadium_2015-06 Baku_Olympic_Stadium_panorama_1

 

 

شنا و شیرجه

این رقابت‌ها در Baku Aquatic center  برگزار می‌شود که برای بازی‌های اروپایی ساخته شد. مسابقات شنا و شیرجه در این سالن انجام خواهد شد که ابتدا رقابت‌های شنا و سپس شیرجه برگزار می‌شود.

 

28726_12-MD-HD 28731_12-MD-HD

Baku-Aquatics-Center-14-1024x682

 

واترپلو

مسابقات واترپلو در سالن water polo arena برگزار خواهد شد. ظرفیت ۶۵۰ نفری دارد و یکی از پنج سالنی است که برای بازی‌های اروپایی ۲۰۱۵ساخته شد.

28803_12-MD-HD

 

 

انتهای پیام


Print Friendly

اخبار مرتبط