تماشایی ترین استادیوم‌های باکو میزبان بازی‌های کشورهای اسلامی

چهارمین دوره بازی‌های کشورهای اسلامی 12 می( 22 اردیبهشت 1396) در باکو آذربایجان افتتاح می‌شود.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ چهارمین دوره بازی‌های کشورهای اسلامی ۱۲ الی ۲۲ می( ۲۲ اردیبهشت الی اول خرداد ۱۳۹۶) در باکو آذربایجان برگزار می‌شود. این مسابقات روز جمعه (۲۲ اردیبهشت۱۳۹۶) در ورزشگاه ملی باکو (Knowledge) طی مراسمی با پاسداشت مفاهیمی چون صلح، امید و معرفی تمدن جمهوری آذربایجان افتتاح خواهد شد. آذربایجان باتوجه به میزبانی نخستین دوره بازی‌های اروپایی در سال ۲۰۱۵ ، سالن‌ها و ورزشگاه‌های خوب استانداری را بنا کرده که اکنون برای بازی‌های کشورهای اسلامی نیز از آن استفاده می‌کند. بازی‌های کشورهای اسلامی در رشته‌های مختلف پیگیری خواهد شد. فدراسیون شنا در سه رشته شنا شیرجه و واترپلو در این مسابقات حضور دارد.

محل افتتاحیه مسابقات 

استادیوم ملی باکو به عنوان یک ورزشگاه چندمنظوره در سال ۲۰۱۵ شروع به کار کرد و حالا بعد از دو سال میزبان افتتاحیه چهارمین دوره بازی‌های کشورهای اسلامی است.

 

inside_olimpiyastadionuth6 Baku_National_Stadium_2015-06 Baku_Olympic_Stadium_panorama_1

 

 

شنا و شیرجه

این رقابت‌ها در Baku Aquatic center  برگزار می‌شود که برای بازی‌های اروپایی ساخته شد. مسابقات شنا و شیرجه در این سالن انجام خواهد شد که ابتدا رقابت‌های شنا و سپس شیرجه برگزار می‌شود.

 

28726_12-MD-HD 28731_12-MD-HD

Baku-Aquatics-Center-14-1024x682

 

واترپلو

مسابقات واترپلو در سالن water polo arena برگزار خواهد شد. ظرفیت ۶۵۰ نفری دارد و یکی از پنج سالنی است که برای بازی‌های اروپایی ۲۰۱۵ساخته شد.

28803_12-MD-HD

 

 

انتهای پیام

image_printپرینت مطلب

چیریچ: تمام داوران ایران در سطح بین المللی و ملی فرصت پیشرفت دارند/ دوره خوبی برگزار شد

میخاییل چیریچ  مدرس و ناظر بین المللی واترپلو جهان بیان داشت: تمام داوران ایران چه در سطح بین المللی و چه در سطح ملی این فرصت را دارند که پیشرفت کنند، صرفا به نحوه کار آنها بستگی دارد و می‌توانم به جرات بگویم که کلاس بسیار خوب و راضی کننده‌ای بود.

سعادت: استقبال خوبی از ماراتن آب‌های آزاد کیش شد

رییس هیات شنا جزیره کیش ضمن ابراز خوشحالی از استقبال وسیع و گسترده شناگران از مسابقات آب های آزاد گفت: حدود ۱۵۰ شناگر به همراه سرپرست و مربی در این رقابت ها شرکت کردند که این موضوع بیانگر پیشرفت و آینده‌ای درخشان در رشته آب‌های آزاد است.