“توماس لورز” یک ثانیه زودتر از هموطنش دیوار را لمس کرد

“توماس لورز” آلمانی در رقابت های ماراتن ١۰ کیلومترکاپ جهانی شنا با زمان ٢ساعت و ١۵دقیقه و ٣۵ثانیه، تنها یک ثانیه زودتر از هموطن خود به خط پایان رسید.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛قهرمان شنای ٢۵ کیلومتر جهان “توماس لورز” آلمانی بعد از کسب یک مقام دومی و یک عنوان سومی، در گام های پایانی رقابت های ماراتن ١۰ کیلومتر ٢۰١٣ و در روز ١۰ آگوست توانست با زمان ٢ساعت و ١۵دقیقه و ٣۵ثانیه، یک ثانیه زودتر از هموطن خود “کریستن ریچرت” در شهر لک مگانتیک کانادا به عنوان نفر برتر دیوار انتهایی را لمس کند.
رقابت های سالانه ی در سطح نخبگان امسال در هفت دور برنامه ریزی شده است و در برخی از زیباترین آب های طبیعی سطح دنیا، همچنین آب شیرین (دریاچه، محل قایقرانی، رودخانه) و آب شور (دریا) برگزار می شد.
در ابتدا (بین سال های ١٩٩٧ الی ٢۰۰۶)، کاپ جهانی شامل مسافت های طولانی مختلفی بود. از سال ٢۰۰٧، به فراخور معرفی ماراتن ١۰کیلومتر شنا برای بازی های المپیک که در سال ٢۰۰۵ اتفاق افتاد؛ فینا بر آن شد تا این رقابت را انحصارا به ١۰کیلومتر اختصاص دهد. پس از این تصمیم مارتن های دوره ای سال های قبل به منظور ایجاد رقابت های اختصاصی ماراتن ١۰کیلومتر از کاپ جهانی جدا شدند، به گونه ای که رقابت های بالای ١۰ کیلومتر به بخشی از مسابقات جایزه بزرگ آب های آزاد فینا تبدیل شدند.

*رتبه های برتر از گام ششم رقابت های ١۰کیلومتر:
١. “توماس لورز” از آلمان ٢.١۵.٣۵
٢. “کریستن ریچرت” از آلمان ٢.١۵.٣۶
٣. “ساموئل د بونا” از برزیل ٢.١۵.٣٨

*برنامه بازی های دوره ای کاپ جهانی شنای ١۰کیلومتر مارتن ٢۰١٣:
آغاز ٢٧ ژانویه- سانتوس برزیل
دوم فوریه- ویدما آرژانتین
یکم مارچ- الیات رژیم اشغالگر قدس
١٣ آپریل- کوزمل مکزیک
٢۵ جولای- لک سنت جین کانادا
١۰ آگوست- لک مگانتیک کانادا
٢٩گام بعدی: سپتامبر- شانتو چین
۵اکتبر- هنگ کنگ

انتهای پیام

image_printپرینت مطلب

چیریچ: تمام داوران ایران در سطح بین المللی و ملی فرصت پیشرفت دارند/ دوره خوبی برگزار شد

میخاییل چیریچ  مدرس و ناظر بین المللی واترپلو جهان بیان داشت: تمام داوران ایران چه در سطح بین المللی و چه در سطح ملی این فرصت را دارند که پیشرفت کنند، صرفا به نحوه کار آنها بستگی دارد و می‌توانم به جرات بگویم که کلاس بسیار خوب و راضی کننده‌ای بود.

سعادت: استقبال خوبی از ماراتن آب‌های آزاد کیش شد

رییس هیات شنا جزیره کیش ضمن ابراز خوشحالی از استقبال وسیع و گسترده شناگران از مسابقات آب های آزاد گفت: حدود ۱۵۰ شناگر به همراه سرپرست و مربی در این رقابت ها شرکت کردند که این موضوع بیانگر پیشرفت و آینده‌ای درخشان در رشته آب‌های آزاد است.