ورزش های آبی جمهوری اسلامی ایران

تیم واترپلو ایران از حضور در مسابقات قهرمانی جوانان آسیا بازماند

تیم واترپلو جوانان كشورمان كه قرار بود در مسابقات جوانان قهرمانی آسیا در قزاقستان شركت كند، از سفر به این كشور باز ماند.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، تیم واترپلو جوانان ایران ( كمتر از ١٩ سال ) كه طبق برنامه قرار بود روز چهارشنبه برای شركت در مسابقات قهرمانی جوانان آسیا راهی آلماتی قزاقستان شود، به دلیل صادر نشدن روادید، از سفر به این كشور بازماند و نمی تواند در این مسابقات شركت كند.
این در حالی است كه فدراسیون شنای كشورمان مكاتبات بسیاری را برای اعزام تیم جوانان با مسئولان سفارت قزاقستان و كنفدراسیون شنای آسیا انجام داد اما با وجود تلاش های صورت گرفته تیم كشورمان نتوانست در موعد مقرر مجوز سفر به قزاقستان را دریافت كند.
تیم جوانان كشورمان در حالی از سفر به قزاقستان باز می ماند كه این تیم ظرف شش ماه و نیم گذشته چندین مرحله اردوهای آماده سازی داخلی و اردوی خارجی تركیه را پشت سر گذاشته و بازیكنان این تیم در شرایط آمادگی بالایی قرار داشتند و یكی از امیدهای كسب عناوین اول تا سوم این مسابقات محسوب می شدند.

گفتنی است مسابقات واترپلو قهرمانی جوانان آسیا حكم رقابتهای انتخابی جام جهانی جوانان جهان را داشت و محرومیت از حضور در این رقابتها كه كشورمان می توانست جزو سه تیم اول این مسابقات قرار گیرد لطمه جبران ناپذیری به تیم جوانان کشورمان خواهد بود و به همین جهت فدراسیون شنا از طریق مراجع ذیصلاح بین المللی موضوع صادر نشدن روادید به تیم كشورمان را بطور جدی پیگیری خواهد كرد.
مسابقات واترپلو قهرمانی جوانان آسیا و انتخابی جام جهانی از روز جمعه ١۰ شهریور ماه با حضور تیم های مطرح آسیایی در شهر آلماتی قزاقستان آغاز خواهد شد.

image_printپرینت مطلب