ورزش های آبی جمهوری اسلامی ایران

جوانان ١۰ سال آینده واترپلو ایران را بیمه می كنند/ واترپلو نیاز به برنامه ریزی و نگاه حرفه ای دارد

رئیس ایرانی كمیته فنی واترپلو آسیا با بیان اینكه واترپلو ایران از پشتوانه غنی نیروی انسانی در رشته واترپلو برخوردار است، تاكید كرد: این نسل می تواند ١۰ سال آینده واترپلو ایران را بیمه كند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، خسرو امینی رئیس كمیته فنی واترپلو آسیا با بیان این مطلب در خصوص عملكرد تیم واترپلو جوانان ایران در مسابقات جهانی استرالیا تصریح كرد: نكته ای كه باید در ارزیابی تیم های این رده سنی (كمتر از ١٨ سال ) مورد توجه قرار گیرد، نوسان موجود در عملكرد تیم هاست كه با توجه به شرایط سنی و احساسی بازیكنان در نتیجه گیری بسیار تاثیر گذار است.

وی افزود: تیم واترپلو جوانان با توجه به شرایط موجود و تداركی كه برای این تیم انجام شده بود عملكرد قابل قبولی داشت و به اعتقاد من بازیكنان و كادر فنی برای نتیجه گیری این تیم نهایت تلاش خود را انجام دادند.

امینی ادامه داد: اعتقاد دارم تیم واترپلو جوانان می توانست در آخرین دیدار خود مقابل كانادا كه به برتری ١١ بر ٨ حریف انجامید بازی بهتری را ارائه كند و با پیروزی برابر این تیم حداقل در رده یازدهم جهان قرار بگیرد كه در این مسابقه تیم ما اسیر كم تجربگی و نداشتن دیدارهای تداركاتی بین المللی شد.

وی اضافه كرد: تیم ما در این دوره از مسابقات نشان داد بازیكنان ما از فیزیك بدنی مناسبی برخوردارند و برای حضور در چنین تورنمنتی آمادگی جسمانی لازم را داشتند و این ویژگی می تواند یك فاكتور ارزشمند و تعیین كننده برای این نسل واترپلو ایران باشد.

رئیس كمیته فنی واترپلو آسیا با بیان اینكه ایران می تواند جایگاه گذشته خود را در واترپلو آسیا بدست آورد تصریح كرد: متاسفانه در سالهای اخیر واترپلو ایران از قافله آسیا عقب مانده و اعزام نشدن تیم های كمتر از ١٩ سال به قزاقستان و تیم بزرگسالان به مسابقات قهرمانی آسیا در عقب ماندگی واترپلو ایران تاثیر گذار بود اما اعتقاد دارم در فاصله دو سالی كه تا بازیهای آسیا باقی مانده است می توانیم در سایه نگاه حرفه ای، برنامه ریزی بلند مدت، تمرینات مستمر و جدی و تداركات مناسب گذشته پر اقتخار واترپلو ایران در آسیا را تكرار كنیم.

امینی با بیان اینكه واترپلو ایران از نسل مستعدی برای اوج گیری در آسیا برخوردار است، اظهار داشت: واترپلو ایران با در اختیار داشتن تیم كمتر از ١٨ سال و تیم كمتر از ٢۰ سال كه به مسابقات قزاقستان اعزام نشد و تعدادی از بازیكنان با تجربه از پشتوانه قابل اتكایی در واترپلو برخوردار است كه می تواند بار دیگر جایگاه واقعی خود را در واترپلو آسیا بدست آورد.

image_printپرینت مطلب