حامد بزمی: می خواهم قهرمان المپیک شوم

شیرجه رو ایران در آستانه رقابت‌های قهرمانی آسیا در نانجینگ چین گفت: بزرگترین هدف من چیزی است که تا کنون هیچ کس در ایران به آن نرسیده است و می خواهم قهرمان المپیک شوم.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون، شنا، شیرجه و واترپلو؛ محمد حامد بزمی در آستانه رقابت‌های قهرمانی شیرجه جوانان آسیا در نانجینگ چین اظهار کرد: من متولد ١٣٧٧ هستم. هشت سال است که به صورت حرفه ای شیرجه را آغاز کردم. در استخر شرکت نفت زیر نظر قائم میرابیان تمرینات خود را پیگیری کردم. در همان سال اول، نخستین قهرمانی کشور خود را در رشته شیرجه بدست آوردم.
وی افزود: در ابتدا خیلی ها معتقد بودند که فیزیک جسمانی من مناسب شیرجه نیست. اما وقتی قهرمانی کشور نونهالان را بدست آوردم خیلی ها روی من حساب کردند. جا دارد که از قائم میرابیان تشکر کنم. او بیشترین وقت را برای من گذاشت. اگر او نبود شاید هیچ گاه این ورزش را دنبال نمی کردم.
شیرجه رو تیم ملی ایران درباره آمادگی برای مسابقات آسیایی گفت: دو ماه است که به صورت متمرکز برای مسابقات نانجینگ چین تمرین می‌کنم. احساس خیلی خوبی دارم که به مسابقات برون مرزی می روم. مربیانی با من کار کرده اند که به پشتوانه دانش آنها هیچ ترسی ندارم. می دانم که می توانم خیلی خوب کار کنم. می دانم از نظر تکتیکی خیلی کامل هستم و اگر بدشانسی نیاورم موفق می شوم.
بزمی ادامه داد: تا کنون که در تعداد زیادی مسابقه داخلی شرکت کرده ام بیشتر از ٢۰ نفر برای تماشای شیرجه های من نیامدند. اما شنیده ام که در مسابقات معتبر آسیایی و جهانی مثل استادیوم فوتبال جمعیت برای تماشا می آید. ممکن است که این موضوع استرس آور باشد. به هر حال ممکن است همین موضوع روحیه ام را بالا ببرد.
ملی پوش شیرجه ایران خاطرنشان کرد: من به شیرجه جدا از درس و زندگی و قهرمانی نگاه میکنم. شیرجه مثل بقیه رشته های ورزشی نیست که درآمد داشته باشد. من فقط این ورزش را دوست دارم. خدارا شکر موقعیت پیش آمده که به مسابقات بین المللی بروم. بزرگترین هدف من چیزی است که تا کنون هیچ کس به آن نرسیده است. دوست دارم قهرمان المپیک شوم.
حامد بزمی در پایان گفت: موفقیت در شیرجه قبل از هرچیز برنامه ریزی خوب می خواهد.با حمایت های فدراسیون و کمیته ملی المپیک و اختصاص امکانات می توانیم در این ورزش موفق شویم. همه ورزشکاران هم سن و سال من با حمایت های مناسب می توانند قهرمان شوند. ما هیچ چیزی از سایر کشور ها کم نداریم. مطمئن هستم می توانیم موفق شویم. جا دارد که از پدرم، قائم میرابیان و خیبری نژاد سرمربی تیم ملی و همچنین کامیار کاظمی تشکر کنم.

انتهای پیام

image_printپرینت مطلب

چیریچ: تمام داوران ایران در سطح بین المللی و ملی فرصت پیشرفت دارند/ دوره خوبی برگزار شد

میخاییل چیریچ  مدرس و ناظر بین المللی واترپلو جهان بیان داشت: تمام داوران ایران چه در سطح بین المللی و چه در سطح ملی این فرصت را دارند که پیشرفت کنند، صرفا به نحوه کار آنها بستگی دارد و می‌توانم به جرات بگویم که کلاس بسیار خوب و راضی کننده‌ای بود.

سعادت: استقبال خوبی از ماراتن آب‌های آزاد کیش شد

رییس هیات شنا جزیره کیش ضمن ابراز خوشحالی از استقبال وسیع و گسترده شناگران از مسابقات آب های آزاد گفت: حدود ۱۵۰ شناگر به همراه سرپرست و مربی در این رقابت ها شرکت کردند که این موضوع بیانگر پیشرفت و آینده‌ای درخشان در رشته آب‌های آزاد است.