رهام پیروانی:رکوردهای چشمگیرم را در المپیک ببینید

رهام پیروانی نسل جدید ورزشکاران خانواده تمام ورزشی پیروانی است. رهام پیروانی قهرمان شنای نوجوانان ایران می گوید عموهایش تاکید داشتند او در شنا می تواند موفق باشد و برای همین است که به سراغ این رشته رفته است.

رهام ١۶ ساله درباره حضورش در این رشته ورزشی می گوید:« راستش اینجوری شد که خودم هم خیلی فوتبال دوست داشتم. می خواستم فوتبالیست شوم. پدرم هم مثل بقیه برادرانش فوتبال بازی می کرد اما به دلیل آسیب دیدگی نتوانست خیلی حرفه ای این ورزش را ادامه بدهد برای همین خیلی علاقه ای نداشت که من فوتبال بازی کنم چون می گفت مصدومیت دارد و مشکل ساز می شود. برای همین من رفتم سراغ شنا. خدا بیامرز عموی بزرگم همیشه می گفت این بچه شناگر خوبی می شود. او به پدرم اصرار کرد که بگذارد شنا را ادامه بدهم. من با تشویق های او بود که بیشتر دلگرم شدم. پدرم هم خدایی خیلی به من کمک کرد. او مربی و بهترین مشوق من در این سال ها بود تا بتوانم به موفقیت برسم.»

رهام ادامه می دهد:« البته متاسفانه زمانی اولین بار به مدال رسیدم که دیگر عمویم فوت کرده بود و روزهای موفقیتم را ندید. من دو سال قبل در همین بازی ها نمایش خوبی داشتم و رکوردهای خوبی را در اندوزی ثبت کردم. در یک سال هم توانستم ٩ مدال در مسابقات شنای کشوری کسب کنم. این روندم خوب است اما مشکلاتی هم هست.»

او سپس از مشکلات می گوید:« راستش من برنامه تمرینی ام را از مربی سابق تیم ملی که اسلونیایی بود می گیرم. او برنامه هایم را چک می کند و من در شیراز تمریناتم را زیر نظر پدرم ادامه می دهم. ما استخر که نداریم. خودم به استخر آزاد می روم و برای خودم تمرین می کنم تا از برنامه هایم عقب نمانم. این مدتی هم که برای این مسابقات آماده شدم، تمریناتم زیر نظر آقای حامد رضاخانی بوده و عازم این بازی ها شدیم. باید ببینم که در آینده چه اتفاقی می افتد اما خیلی دوست دارم که بیشتر تلاش کنم و بتوانم سال بعد در همین نانجینگ رکوردهای چشمگیرتری داشته باشم.»

رهام که برادرزاده پیروانی های فوتبالیست است می گوید:« از ما پسر عمو ها فقط علی پسر عمو غلامحسین رفت دنبال فوتبال. او بازیکن خیلی خوبی هم بود اما این شرایط سختی که به خاطر پیروانی بودن داشت روی کارش اثر گذاشت. ولی پسرهای عمو امیرحسینم هر دو از قهرمان های شنای کشور هستند. پدر من در بین برادران فقط از عمو افشین بزرگتر است و ما در همان شیارز هستیم. عموهایم خیلی مرا تشویق می کنند. آنها اعتقاد دارند این رشته، رشته خوبی برای ورزش کردن است. هم عمو افشین و هم عمو امیرحسین از شنا کردن ما راضی هستند. همیشه ما را تشویق می کنند. عموی بزرگمان عمو غلامحسین هم که همیشه می گوید هم باید قهرمان باشید و هم اخلاق یادتان نرود.»

انتهای پیام

image_printپرینت مطلب