سالروز شهادت امام علی (ع) تسلیت باد

۲۱ رمضان سالروز شهادت امامی که هیچ‌کس تاب عدالتش را نداشت، اولین شهید محراب حضرت علی (ع) را به عموم مسلمانان جهان تسلیت می گوییم.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ حضرت علی (ع) نخستین فرزند خانواده هاشمی است که پدر و مادر او هر دو فرزند هاشم‌اند. تاریخ ولادت این حضرت در ۱۳ رجب سال ۳۰ عام الفیل، ۲۳ سال پیش از هجرت پیامبر اسلام (ص) بود. ایشان در مکه معظّمه، داخل کعبه، در بیت الله الحرام (در سرزمین کنونی عربستان سعودی) متولد شدند. تولد در خانه کعبه، فضیلتی است مخصوص حضرت علی (ع) و خدای متعال، تنها به وی چنین امتیازی را کرامت نموده است. نه پیش از او و نه پس از او، برای هیچ فردی چنین فضیلتی محقق نشده است. تاریخ شهادت حضرت در ۲۱ رمضان سال ۴۰ هجری، بر اثر ضربت شمشیر مسمومی است که عبدالرحمن بن ملجم مرادی در شب ۱۹ رمضان بر فرقش فرود آورده بود.
امام علی(ع)، بی کرانه ‏ترین شکوه خلقت است که تا ابد، تلألؤ نورش روشنایی بخش هستی است.
سالروز شهادت امامی که هیچ‌کس تاب عدالتش را نداشت، اولین شهید محراب حضرت علی (ع) بر عموم مسلمانان جهان تسلیت باد.

انتهای پیام

image_printپرینت مطلب

چیریچ: تمام داوران ایران در سطح بین المللی و ملی فرصت پیشرفت دارند/ دوره خوبی برگزار شد

میخاییل چیریچ  مدرس و ناظر بین المللی واترپلو جهان بیان داشت: تمام داوران ایران چه در سطح بین المللی و چه در سطح ملی این فرصت را دارند که پیشرفت کنند، صرفا به نحوه کار آنها بستگی دارد و می‌توانم به جرات بگویم که کلاس بسیار خوب و راضی کننده‌ای بود.

سعادت: استقبال خوبی از ماراتن آب‌های آزاد کیش شد

رییس هیات شنا جزیره کیش ضمن ابراز خوشحالی از استقبال وسیع و گسترده شناگران از مسابقات آب های آزاد گفت: حدود ۱۵۰ شناگر به همراه سرپرست و مربی در این رقابت ها شرکت کردند که این موضوع بیانگر پیشرفت و آینده‌ای درخشان در رشته آب‌های آزاد است.