سالها چنین رقابت پایاپایی ندیده بودم / از نظر مالی تحت فشار هستم

بهترین شناگر مسابقات قهرمانی کشور گفت: سالها بود چنین رقابت پایاپای و نزدیکی را در مسابقات کشوری ندیده بودم و سطح فنی این مسابقات بالا بود.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، افشین عسگری درباره مسابقات قهرمانی کشور، اظهار داشت: سطح مسابقات نسبت به سال‌های قبل خیلی بالا بود. من سال‌ها بود که چنین رقابت نزدیک و پایاپایی بین حریفان ندیده بودم. شناگران مخصوصا ١۰ نفر اولی که به فینال راه می‌یافتند واقعا جدال سختی با هم داشتند.

وی در ادامه گفتگوی خود با ایسنا افزود: خوشحالم که در ماده ۵۰ متر پروانه رکورد ٢۵.١٨ را زدم. از مسابقات ترکیه که برگشتم کارم را زیر نظر یورگ وویت آغاز کردم. خوشحالم که پس از دو ماه به آمادگی مطلوب رسیدم. در حال حاضر آمادگی خوبی دارم. امیدوارم بتوانم باز هم رکورد خودم را ارتقا دهم.

عسگری درباره مسابقات قهرمانی آسیا در دوبی، گفت: یک ماه دیگر مسابقات دوبی است. ان ‌شاء الله بتوانم در آن مسابقات هم موفق باشم. من دانشجوی رشته برق هستم و به جز شنا هم به فعالیت دیگری نمی‌پردازم. متاسفانه وضعیت ورزش شنا از نظر اسپانسر خیلی ضعیف است. خیلی از اسپانسرها نخستین سئوالی که مطرح می‌کنند این است که آیا لیگ برتر شنا پخش زنده تلویزیونی دارد یا ندارد و متاسفانه وقتی می‌بینند که رسانه‌ها کمتر به این رشته توجه می‌کنند حمایت مالی هم از شناگران به عمل نمی‌آورند.

ملی‌پوش شنا که زیر نظر هیات کرج فعالیت می‌کند، گفت: کرج وضعیت مناسبی برای تمرین حرفه‌ای شنا ندارد. البته استخرهای زیادی در کرج است، ولی متاسفانه تربیت بدنی استخرهای خود را در اختیار هیات استانی قرار نمی‌دهد. تمام ورزشکارانی که در کرج فعال هستند مجبورند تا یک خط شنا را با هزینه شخصی اجاره کنند.

عسگری در پایان تاکید کرد: متاسفانه تمام درآمدی که از قرارداد ما به دست می‌آید صرف هزینه‌های رفت و آمد و پزشک و مکمل می‌شود و تقریبا می‌توانم بگویم که هیچ درآمدی در سال ندارم. من اگر شنا را رها کنم و به عنوان غریق نجات در استخرهای خصوصی فعالیت کنم، درامد بهتری خواهم داشت. حتی اگر به کار مرتبط با رشته تحصیلی‌ام برسم هم وضع بهتری خواهم داشت. متاسفانه همه ما تحت فشار هستیم و امیدوارم مسئولان قدری به تامین مالی باشگاه‌ها و شناگران بیاندیشند.

image_printپرینت مطلب

برگزاری مسابقات شنای بزرگسالان در چهارم مرداد

کمیته شنا پیشکسوتان در نظر دارد یک دوره مسابقات شنا بزرگسالان تحت عنوان (جام خلیج فارس) در رده سنی بالای ۲۵ سال روز پنجشنبه چهارم مرداد ۱۴۰۳ در استخر بین المللی ۹ دی مجموعه ورزشی شهید شیرودی برگزار کند.