ورزش های آبی جمهوری اسلامی ایران

سطح کیفی رقابتهای قهرمانی كشور از دوره گذشته بالاتر بود/تیم ملی شیرجه جوان می شود

سرپرست كمیته شیرجه با اشاره به سطح بالای رقابتهای امسال قهرمانی کشور از دعوت برترین های این رقابتها به اردوی تیم های ملی خبرداد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، امید حدیقی سرپرست کمیته فنی شیرجه در پایان رقابتهای شیرجه قهرمانی کشور با اشاره به قهرمانی آذربایجان شرقی در تمامی رده های سنی گفت: سطح کیفی این دوره از رقابتها بسیار بهتر از سالهای گذشته بود و شیرجه روهای آذربایجان شرقی با تلاش و تمرینات منظم امسال توانستند قاطعانه در تمامی رده های سنی عنوان نخست را به دست آورند.

وی تاكید كرد: این قهرمانی باید مسئولان این استان را برای مهیا کردن امکانات بیشتر مجاب کند تا در آینده نه چندان دور شاهد شكوفایی هرچه بیشتر استعداد های این استان و معرفی آنها به تیم های ملی باشیم.

حدیقی اظهار داشت: با حمایت همه جانبه مسئولان استانی و وزارت ورزش موفقیت شیرجه رو های كشورمان در میادین بین المللی دور از دسترس نیست.

رئیس كمیته شیرجه با اشاره به هدفگذاری این كمیته برای حضور موفق در بازیهای آسیایی کره و رقابتهای انتخابی المپیک برزیل تصریح كرد: برنامه منظم و مدونی در حال نهایی شدن است که قطعا در صورت حمایت بلند مدت اهداف مورد نظر در آن محقق خواهد شد.

سرمربی اسبق تیم ملی شیرجه در پایان خاطر نشان كرد: حضور موفق در بازیهای آسیایی و انتخابی المپیک نیاز به ابزار و سخت افزار خاصی دارد ضمن اینكه نیاز به جوانگرایی در تیم ملی شیرجه احساس می شود و از همین رو در تلاش هستیم تا با دعوت از برترین های مسابقات قهرمانی كشور به اردوی تیم ملی و برپایی اردوها و حضور در رقابتهای مختلف آسیایی آنها را به لحاظ فنی و تجربی برای مسابقات بزرگ بین المللی آماده كنیم.

image_printپرینت مطلب