سمیع زاده: انسجام کنونی فدراسیون در طول تاریخ بی سابقه است

دبیر فدراسیون شنا،شیرجه و واترپلو، انسجام به وجود آمده در این فدراسیون را در طول تاریخ این ورزش بی نظیر توصیف کرد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا،شیرجه واترپلو، میزبانی مطلوب ایران در رقابت های فینا ترافی ۲۰۱۵ به گواه مسئولان ارشد تیم های حاضر در این مسابقات و البته کسب عنوان قهرمانی تیم ملی واترپلو کشورمان سبب شد تا نظر افکار عمومی بیش از پیش به رشته های آبی جلب شود.

با وجود کسب مهمترین افتخار ورزشی ایران در رشته های آبی آن هم بعد از ۴۱ سال حاشیه سازان برخی اظهارات خلاف واقع را مطرح و در صدد کمرنگ جلوه دادن این موضوع مهم بودند که البته به این هدف خود نیز دست نیافتند.

محسن سمیع زاده در گفت و گو با روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو اظهار کرد: برگزاری رقابت های فینا ترافی واترپلو آن هم به میزبانی ایران چند ویژگی بسیار مهم برای ما به همراه داشت که از جمله آنها می توان به ایجاد همدلی بین وزارت ورزش و فدراسیون اشاره کرد.

وی ادامه داد: واترپلو ایران با میزبانی مسابقات فیناترافی در تهران به جهانیان معرفی شد و همگان توانایی بالای کشورمان را برای برگزاری معتبرترین مسابقات از نزدیک یا قاب تلویزیون نظاره کردند.

وی افزود: در طول تاریخ این رشته ورزشی چنین اتفاقی رخ نداده بود و ما برای اولین بار بعد از انقلاب شکوهمند اسلامی توانستیم با کسب قهرمانی و میزبانی در مسابقات جهانی برگ زرین دیگری را در کارنامه افتخارات ورزشی کشور به ثبت برسانیم.

سمیع زاده گفت: من جزیی از خانواده شنا هستم و از کودکی تا کنون عمرم را صرف این رشته ورزشی کردم اما در هیچ دوره ای از مدیریت تا کنون این اندازه انسجام و همدلی را در فدراسیون مشاهده نکردم.

دبیر فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو تاکید کرد: علت موفقیت فدراسیون رضوانی در این است که مدیریت از افراد شایسته در کارها و امور اجرایی استفاده می کند و اشخاصی که پیش از این به دنبال منافع خود در فدراسیون بودند اکنون جایی در فدراسیون ندارند.

وی با اشاره به این موضوع که برخی قصد دارند تا قهرمانی و میزبانی مطلوب ایران در مسابقات فیناترافی را کمرنگ جلوه دهند عنوان کرد: وقتی یک قطار در حال حرکت است همواره عده ای هستند که سنگ به دست آن را هدف قرار می دهند تا شاید بتوانند آن را متوقف کند که این اتفاق هرگز رخ نمی دهد، اکنون نیز همین اتفاق برای فدراسیون رخ داده اشخاصی که تا دیروز منافع شخصی داشتند و تنها با رابطه روی کار آمده بودند زمانیکه منافع خود را از دست رفته دیدند تلاش خود را به کار گرفتند تا قطار فدراسیون را از مسیر منحرف کنند.

سمیع زاده عنوان کرد:کسب مقام قهرمانی در مسابقات توسعه جهانی شانسی نبود و با زحمت شبانه روزی تمام پرسنل فدراسیون و ملی پوشان به دست آمد. میزبانی در فیناترافی آغاز راه ما بود و اکنون به شما وعده می دهم که خبرهای بسیار خوشی در راه است خبرهایی که مجدداً باعث می شود فدراسیون بیش از پیش در اذهان عمومی جلوه گر شود.

دبیر فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو در پاسخ به این سوال که چرا هرگز در محیط کاری خود پشت صندلی دبیری نمی نشیند عنوان کرد: در خانواده فرهیخته شنا،شیرجه و واترپلو اساتید زیادی حضور دارند که همواره بنده افتخار شاگردی آنها را داشتم بنابراین هرگز به خود اجازه نمی دهم تا زمانیکه در فدراسیون هستم پشت میز اداری بنشینم اگر هم این مسئولیت را قبول کردم تنها به این دلیل بود که باری از دوش فدراسیون بردارم و البته امانت دار خوبی در این عرصه باشم.

وی درپایان اضافه کرد: از همه دوستانی که در این مدت به فدراسیون کمک کردند بسیار سپاسگزارم حتی آنها که انتقاد سازنده داشتند و نگاه ما را به معایبی که وجود داشت باز کردند تا بتوانیم بهترین نتیجه را برای ایران اسلامی به ارمغان آوریم.

 

انتهای پیام

image_printپرینت مطلب

نسل طلایی شنا ایران خوش درخشیدند/ ۱۲ مدال رنگارنگ حاصل کار شنای ایران در رده‌های سنی آسیا فیلیپین

ملی پوشان شنای ایران در یازدهمین دوره رقابت‌های قهرمانی جوانان آسیا فیلیپین خوش درخشیدند و موفق به کسب ۱ مدال طلا، ۴ مدال نقره و ۷ نشان برنز شدند و رکورد مدال آوری در این مسابقات را شکستند.

غلامی در ۱۰۰ پشت و سلیمانی در ۵۰ پروانه برنز گرفتند/ رشیدپور نقره ۵۰ پروانه را کسب کرد/ قاسمی رکورد ملی زد

محمد مهدی غلامی و یاشار سلیمانی در روز پایانی مسابقات شنا قهرمانی رده‍‌های سنی آسیا – فیلیپین به ترتیب مدال برنز ۱۰۰ متر کرال پشت و ۵۰ متر پروانه را از آن خود کردند رشیدپور نقره ۵۰ پروانه را گرفت و قاسمی در ۸۰۰ متر آزاد رکورد ملی را جابجا کرد.

دو مدال و سه رکورد شکنی حاصل تلاش ملی پوشان در روز سوم/ قاسمی در ۲۰۰ پروانه به نقره و ۴ در ۱۰۰ مختلط تیمی به برنز رسید

روز سوم مسابقات شنا قهرمانی رده‍‌های سنی آسیا – فیلیپین با کسب مدال نقره ۲۰۰ متر پروانه قاسمی و مدال برنز در ماده ۴ در ۱۰۰ متر مختلط تیمی در رده سنی بالای ۱۸ سال به پایان رسید. یک رکورد ملی و دو رکورد رده سنی جابجا شد.