شناگران اصفهان قهرمان شنای ماراتن بزرگسالان کشور شدند

مسابقات شنای آبهای آزاد قهرمانی کشور رده سنی بزرگسالان(پیشکسوتان) با قهرمانی تیم اصفهان در آب ﻫﺎی ﺧﻠﯿﺞ همیشه ﻓﺎرس به پایان رسید.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، مسابقات شنای آبهای آزاد که به ماراتن شنا شهرت دارد ظهر دیروز پنجشنبه ٢٣ آذر در رده سنی بزرگسالان(پیشکسوتان) قهرمانی کشور در ساحل نیلگون جزیره زیبای قشم و در ﻣﺴﺎﻓﺖ ﻫﺎی دو و ﺳﻪ ﮐﯿﻠﻮﻣﺘﺮ در آب ﻫﺎی ﺧﻠﯿﺞ همیشه ﻓﺎرس با حضور ۴۰ شناگر از ١١ استان ؛ تهران،توابع تهران، کردستان، قزوین، اصفهان، البرز، هرمزگان، گیلان، فارس،خوزستان و کرمان در ۵ رده سنی برگزار شد.

در این رقابت که برانوش نیک بین سرپرست فدراسیون شنا، غلامعلی دانشور مدیر کل ورزش و جوانان هرمزگان و محمد علی سادات منصوری رئیس کمیته آبهای آزاد فدراسیون شنا از نزدیک شاهد تلاش شناگران بودند، در بخش انفرادی نفرات اول تا سوم به این شرح معرفی شدند:

* رده سنی ٢۵ تا سال ٣۴ (مسافت ٣ کیلومتر)
١- فرشید صادقی از کردستان
٢- سعید سعیدی از اصفهان
٣- صادق رحیمی پور از گیلان

* رده سنی ٣۵ تا ۴۴ سال (مسافت ٣ کیلومتر)
١-علیرضا نذیری از کردستان
٢-محمد رئیسی از توابع تهران
٣- رحیم حسن بیگی از البرز

* رده سنی ۴۵ تا ۵۴ سال (مسافت ٣ کیلومتر)
١- رضا خانبانان از اصفهان
٢- احمد نوروزی از تهران
٣- علی باقری از توابع تهران

*رده سنی ۵۵ تا ۶۴ سال (مسافت ٢ کیلومتر)
١- عبدالحسن ذاکری از البرز
٢- مرتضی دولت آبادی از تهران
٣- مسعود سهرابی از اصفهان

* رده سنی ۶۵ سال به بالا (مسافت ٢ کیلو متر)
١- حسن ستار اوقلی از تهران
٢-سید عباس میر معزی از قزوین و سید احمد کلانتری از خوزستان
٣- علی عرب شریفی از اصفهان
در این ماده ٢ شناگر به دلیل زمان مساوی به عنوان دومی مشترک دست یافتند.

شایان ذکر است طبق مقررات این رقابت ها، هیات های شنای استان ها امکان اعزام یک شناگر در هر گروه سنی را به این مسابقات داشته اند.

رقابت حساس و نزدیک در جدول رده بندی

اما در بخش تیمی که جمع امتیازات شناگران در قسمت انفرادی جایگاه تیمها را در جدول رده بندی کلی مشخص می کند، رقابت حساسی برای کسب قهرمانی و همچنین مقام سومی بین تیمها
وجود داشت.

در جدول کلی این دوره از رقابتها شناگران اصفهان با کسب ٧٢ امتیاز قهرمانی را از آن خود کردند و تهران تنها با اختلاف ۴ امتیاز سکوی نخست را از دست داد و با کسب ۶٨ امتیاز عنوان نایب قهرمانی را به خود اختصاص داد.
تیم توابع تهران هم با ۴٧ امتیاز جایگاه سومی را بدست آورد و البته کردستان هم تنها با اختلاف ٣ امتیازی از راه یافتن به سکوهای برتر بازماند.

همچنین قزوین با ۴٣ امتیاز پنجم شد و تیمهای خوزستان و کرج هم هر کدام با کسب ۴٢ امتیاز به صورت مشترک ششم شدند،هرمزگان میزبان با ٢۴، گیلان با ٢۰، فارس با ١۰ و کرمان هم بدون امتیاز هفتم تا یازدهم شدند.

قهرمانان جوایز نقدی خود را از سرپرست فدراسیون دریافت کردند

مراسم اختتامیه و اهدای جوایز این مسابقات پس از اعلام نتایج با حضور برانوش نیک بین سرپرست فدراسیون شنا،شیرجه و واترپلو و غلامعلی دانشور مدیر کل ورزش و جوانان هرمزگان و همچنین جمعی از مقامات استان هرمزگان برگزار شد و به ترتیب نفرات اول تا سوم علاوه بر دریافت مدال، دو میلیون و پانصد هزار ریال،دو میلیون ریال ویک میلیون پانصد هزار ریال جایزه نقدی دریافت کردند.

image_printپرینت مطلب

برگزاری مسابقات شنای بزرگسالان در چهارم مرداد

کمیته شنا پیشکسوتان در نظر دارد یک دوره مسابقات شنا بزرگسالان تحت عنوان (جام خلیج فارس) در رده سنی بالای ۲۵ سال روز پنجشنبه چهارم مرداد ۱۴۰۳ در استخر بین المللی ۹ دی مجموعه ورزشی شهید شیرودی برگزار کند.