شناگران ایران با انگیزه تمرینات را دنبال می‌کنند

افشین عسگری و آرشام میرزایی با آمادگی کامل و انگیزه بالا تمرینات خود را یک‌هفته قبل از آغاز مسابقات جهانی دنبال می‌کنند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو ؛ دیگر چیزی تا آغاز معتبرترین رویداد ورزشی شنا یعنی مسابقات جهانی بارسلونا باقی نمانده است. آرشام میرزایی و افشین عسگری دو نماینده ایران در این رقابت‌ها قبل از اعزام تمرینات خود را با جدیت دنبال می‌کنند.
از آنجایی که طبق برنامه ریزی کادر فنی نقطه اوج کار شناگران روی مسابقات داخل سالن کره جنوبی برنامه ریزی شده بود، ملی‌پوشان ایران برای حفظ آمادگی پس از آن رقابت‌ها، با روزی یک جلسه تمرین دوران بارگیری را پشت سر می‌گذارند. هدف کادر فنی تیم ملی این است که ملی‌پوشان ذخایر گلیکوژن خود را تامین کرده و برای اجرای مطلوب در بارسلونا آماده ‌شوند.
عصر روز گذشته(سه‌شنبه) تمرین تیم ملی بیشتر روی استارت و برگشت متمرکز بود. محسن سمیع زاده مربی تیم که از نزدیک کار شناگران را زیر نظر داشت، تاکید زیادی بر شنا در مسافت کوتاه با سرعت بالا می‌کرد. او از ملی‌پوشان می‌خواست با تمرکز شنا کنند و در مدیریت زمان برگشت دقت بیشتری داشته باشند.
در فاصله کمتر از یک هفته مانده تا مسابقات جهانی شنا بارسلونا شرایط روحی و روانی شناگران بسیار مطلوب است. آن ها با انگیزه و پشتکار زیاد تمرینات را پیگیری می کنند.
سمیع زاده مربی تیم ملی شنا در حاشیه جلسه تمرینی با اظهار رضایت از آمادگی نسبی ملی پوشان گفت: خوشبختانه شرایط روحی بازیکنان خیلی خوب است. آرشام ١٧ و افشین تنها ٢١ سال سن دارند اما واقعا مثل یک شناگر حرفه ای تمرینات را دنبال می کنند و تشنه آموختن هستد.
شناگران تیم ملی تا قبل از اعزام هر روز یک جلسه تمرین یک ساعته را در استخر ٩ دی پشت سر می گذارند. تیم ملی شنای ایران ساعت ١۵ روز پنج‌شنبه سوم مرداد تهران را به مقصد بارسلونا ترک می‌کند.

برنامه مسابقات ملی‌پوشان ایران در مسابقات جهانی بارسلون:
یکشنبه ۶مرداد: افشین عسگری در ماده ۵۰متر پروانه
چهارشنبه ٩ مرداد: آرشام میرزایی در ماده ١۰۰متر آزاد
جمعه ١١ مرداد: آرشام میرزایی در ماده ۵۰ متر آزاد و افشین عسگری در ماده ١۰۰متر پروانه

image_printپرینت مطلب