ورزش های آبی جمهوری اسلامی ایران

شناگران ایران فراتر از انتظار ظاهر شدند/ مسابقات دبی شناگران را برای رقابتهای بزرگ آماده کرد

سرپرست تیم ملی شنات با تمجید از عملكرد تیم ملی شنای ایران در رقابت‌های شنای رده های سنی و جایزه بزرگ دبی گفت: ملی‌پوشان شنا در این رقابتها فراتر از انتظار ظاهر شدند و در مجموع ١۰ مدال طلا را برای ایران به ارمغان آوردند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، سرپرست تیم ملی شنای ایران با بیان این مطلب اظهار كرد: تیم ملی در این مسابقات فراتر از حد انتظار ما ظاهر شد. به نظر من عملكرد ملی‌پوشان با توجه به تمریناتی كه در دو ماه گذشته زیر نظر خشایار حضرتی داشتند، خیلی خوب بود. متاسفانه به علت ضعف مدیریتی قبلی فدراسیون شناگران ایران از ركوردهای خود دور شده بودند، اما خوشبختانه پس از روی كار آمدن مدیریت جدید و تمرینات مستمر تیم ملی زیر نظر كادر فنی جدید، ملی‌پوشان به ركوردهای خود نزدیك شدند و حتی ركوردهای خود را شكستند.

رضوانی با ابراز رضایت از چگونگی برگزاری این مسابقات در كشور امارات گفت: من با ارائه طرح مكتوب به فدراسیون پیشنهاد دادم تا این چنین رقابت‌هایی را با دعوت از كشورهای خارجی در ایران برگزار كنند تا علاوه بر بالا رفتن سطح كیفی رشته ورزشی شنا برای فدراسیون درآمدزایی هم به عمل آید. شیوه برگزاری این رقابت‌ها خیلی خوب بود و صبح‌ها در رده‌های سنی و بالای ١٨ سال مسابقات برگزار می‌شد و عصر همان روز مسابقات فینال چهره قهرمانان را مشخص می‌كرد. من یافته‌های خود را از چگونگی برگزاری این رقابت‌ها به فدراسیون ارائه دادم و امیدوارم حتی در برگزاری مسابقات لیگ نیز از چنین برنامه‌های استفاده شود.

وی در ادامه گفتگو با خبرگزاری ایسنا بار دیگر تاكید كرد: حضور در رقابت‌های بین ‌المللی برای شناگران ایران بسیار مفید است. حضور در فضای رقابت‌های قهرمانی و بین‌المللی موجب می‌شود تا قهرمانان ایران برای مسابقات بزرگ آماده شوند و با جو و فضای استخرهای قهرمانی آشنا شوند.

تیم ملی ایران در این رقابت‌ها در مجموع ١۰مدال طلا را به دست آورد كه آرین اولیایی با سه طلا، آرشام میرزایی ٢ طلا، محمد بیداریان ٢ طلا، احمدرضا جلالی ٢ طلا و سعید ملك آشتیانی نیز یك طلا برای ایران به ارمغان آوردند.

image_printپرینت مطلب