ورزش های آبی جمهوری اسلامی ایران

شناگران مطرح المپیک و جهان در مسابقات جهانی تركیه/ جای خالی مایکل فلپس

یازدهمین دوره رقابت مسابقات مسافت كوتاه قهرمانی جهان ( استخر ٢۵ متر ) با رقابت شناگران مطرح دنیا در شهر استانبول پیگیری می شود.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، در این مسابقات كه با رقابت ٩۵۰ شناگر از ١۶۰ كشور جهان از صبح امروز چهارشنبه در شهر استانبول تركیه آغاز شد، شناگران مطرح و صاحب نامی از جمله “لوچه ” و “مت گریورز” از آمریكا، “مالادو” از فرانسه، ” سانتوز” از برزیل، “مروزوف” از روسیه و… حضور دارند.

ضمن اینكه “كارلو زانتی ” مسئولیت فنی این مسابقات را بر عهده دارد.

در این رقابتها از میان قهرمانان المپیك لندن، غیبت “ناتان آدرین” به علت مصدومیت انگشت دست و “مایكل فلپس” از آمریکا به جهت بازنشستگی قابل توجه است. اما حضور هشت قهرمان المپیك از جمله “رایان لاكتی” (دارنده ۴ مدال طلای المپیك)، “مت گریوز”، “پل بیدرمن”، “فیلیپو مانینی” و “فلورن مانودو” از كشور آمریكا به بالا رفتن كیفیت این مسابقات كمك می كند.

همچنین شناگران استرالیایی پس از ناكامی در رقابتهای المپیك ٢۰١٢ لندن با تیمی جوان و برای جبران ناكامی های المپیك گام به استانبول تركیه گذاشته اند.

“خولیو ماكلونیا” رئیس اروگوئه ای فدراسیون جهانی شنا (fina) حضور دارد و از نزدیك نظاره گر این رقابتها است.

مسابقات شنای مسافت كوتاه قهرمانی جهان كه ٢٢ آذر ماه آغاز شده پس از ٣ روز رقابت شناگران روز شنبه ٢۵ آذر ماه به پایان خواهد رسید.

image_printپرینت مطلب

نتایج مسابقات قهرمانی جام شنا بزرگسالان

مسابقات قهرمانی جام شنای بزرگسالان ویژه آقایان رده سنی بالای 25 سال روز پنجشنبه و جمعه (دوم و سوم آذر ماه 1402) به میزبانی استخر قهرمانی مجموعه ورزشی آزادی پیگیری و به پایان رسید.