شکست فولاد ماهان سپاهان و آزادی اهواز در هفته شگفتی ها/ تکلیف قهرمانی به هفته پایانی کشید

دهمین هفته رقابتهای لیگ برتر واترپلو باشگاههای کشور با نخستین شکست فولاد ماهان سپاهان و توقف آزادی اهواز مقابل نفت و گاز گچساران به پایان رسید تا تکلیف قهرمانی به هفته آخر کشیده شود.

از هفته دهم لیگ برتر واترپلو عصر امروز جمعه ١٣ بهمن ماه سه دیداردر شهرهای گچساران، امیدیه و انزلی بگزار شد که طی آن تیم های میزبان مقابل میهمانان خود به برتری دست یافتند.

در گچساران تیم نفت و گاز این شهر مقابل تیم رو به رشد آزادی اهواز به پیروزی ١٨ بر ١١ دست یافت. در این دیدار که تیم آزادی اهواز علیرضا شهیدی پور دروازه بان ملی پوش و ۴ بازی کن اصلی خود را در اختیار نداشت مقابل تیم جوان و با انگیزه گچساران تن به شکست سنگین داد. در این مسابقه نیما جمشیدی، علی خالدی و محمد رضا سلیمی از بهترین بازیکنان نفت و گاز گچساران بودند و نقش بسزایی در پیروزی این تیم داشتند. تیم گچساران با این پیروزی ۶ امتیازی شد و جایگاه چهارمی خود را تثبیت کرد.

تیم آزادی اهواز هم با پذیرفتن نخستین شکست دور برگشت با ١٢ امتیاز همچنان در رده سوم جدول باقی ماند.
در امیدیه تیم نفت و گاز امیدیه شگفتی ساز شد و نخستین شکست فصل را به فولاد ماهان سپاهان صدر نشین تحمیل کرد. در این دیدار تیم امیدیه در دیداری نزدیک و پایاپای مقابل صدر نشین لیگ به برتری ١۵ بر ١٣ دست یافت تا به رکورد شکست ناپذیری فولاد پایان دهد. تیم فولاد با این شکست ١٨ امتیازی باقی ماند و نفت امیدیه با ١۶ امتیاز نایب قهرمانی خود را در فصل جاری تثبیت کرد. در این مسابقه از سوی سازمان لیگ امیر حسین خانی از تیم نفت و گاز امیدیه و حامد ملک خانبانان از فولاد ماهان سپاهان بهترین بازیکنان این دیدار بودند.

با شکست فولاد در هفته دهم تکلیف قهرمانی لیگ بیست و دوم به هفته پایانی کشید.

در سومین و آخرین دیدار هفته دهم تیم کوثر گیلان در یک دیدار یک طرفه و کاملا برتر موفق شد با نتیجه ١٣ بر ٣ تیم شهید شهبازی زنجان را در هم بکوبد. از سوی سازمان لیگ برتر واترپلو میثم سالمی از تیم گیلان به عنوان بهترین بازیکن این دیدار معرفی شد.

نماینده گیلانی با این برد ۶ امتیازی شد و در جایگاه پنجم جدول قرار گرفت و شهید شهبازی زنجان نیز با ٢ امتیاز همچنان در قعر جدول است.
در پایان هفته دهم لیگ برتر واترپلو تیم فولاد ماهان سپاهان با ١٨ امتیاز در صدر جدول قرار دارد و تیم های نفت امیدیه و آزادی اهواز به ترتیب با ١۶ و ١٢ امتیاز در رده های دوم و سوم جدول جای دارند.

بیست و دومین دوره مسابقات لیگ برتر واترپلئو هفته آینده با برگزاری دیدارهای هفته یازدهم به پایان خواهد رسید.

image_printپرینت مطلب