صربستان قهرمان واترپلو جهان شد

شب گذشته (شنبه) صربستان با غلبه بر کرواسی در دیدار نهایی به عنوان قهرمانی واترپلو مردان شانزدهمین دوره مسابقات قهرمانی جهان فینا (کازان 2015) رسید.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ آخرین روز مسابقات واترپلو مردان از چارچوب شانزدهمین دوره رقابت های قهرمانی ورزش های آبی (کازان ۲۰۱۵)، با قهرمانی صربستان به پایان رسید. صرب ها در دیدار فینال به مصاف کرواسی قهرمان المپیک ۲۰۱۲ رفتند که این مسابقه با قدرت نمایی دوباره صرب ها به پایان رسید.

صربستان که چند وقتی است در واترپلو بی رقیب به نظر می رسد پس از چند قهرمانی پیاپی در لیگ جهانی ، جام جهانی، قهرمانی اروپا و باری های اروپایی اینبار جام طلا را در مسابقات قهرمانی جهان فینا و در روسیه بالای سر برد. صرب ها که از ابتدای مسابقات با اقتدار تمامی رقیبان خود را یکی پس از دیگری شکست دادند در دیدار فینال به مصاف کرواسی رفتند. کرواسی تیم بدون شکست این دوره از رقابت ها که عنوان قهرمانی المپیک ۲۰۱۲ لندن را هم به یدک می کشد، نتوانست در مقابل مردان صربستان حرفی برای گفتن داشته باشد و با نتیجه ۱۱ بر ۴ مغلوب شد.

در این دیدار ابتدا کرواسی با دو گل پیش افتاد اما صرب ها به سرعت قدرت خود را بازیافتند و با ارائه یک بازی بی نقص اجازه قدرت نمایی به واترپلوئیست های کرواسی ندادند. صرب ها در همان نیمه اول ۵ گل پیاپی به ثمر رساندند تا با نتیجه ۵ – ۲ نیمه نخست را به اتمام برسانند. در سومین وقت بازی هم نتیجه مساوی دنبال شد و در آخرین کوارتر بار دیگر مردان صربستان دروازه کرواسی را با ضربات مهلک باز کردند. صربستان به قدری در وقت چهارم پرقدرت ظاهر شد که پس از به ثمر رساندن ۴ گل پیاپی دیگر، قهرمان المپیک لندن بیشتر علاقه مند به شنیدن سوت پایان بازی بود.

در مسابقه رده بندی این مسابقات هم دو تیم ایتالیا و یونان به مصاف هم رفتند. این مسابقه تا ثانیه های آخر بسیار نزدیک دنبال شد و پس از تساوی ۷-۷ در وقت معمول بار دیگر ضربات پنالتی تعیین کننده تیم برتر شد. ضیافت پنالتی ها اینبار به سود یونانی ها به پایان رسید و این تیم با نتیجه ۱۱ بر ۹ کار را به شود خود تمام کرد. با این نتیجه یونان علاوه بر کسب نشان برنز به همراه صربستان و کرواسی جواز حضور در المپیک لندن را هم کسب کرد. صربستان پیش از این و با قهرمانی در لیگ جهانی واترپلو هم به این مهم دست یافته بود.

در دیگر بازی های روز گذشته تیم های مونتنگرو و آمریکا به ترتیب بر مجارستان و استرالیا غلبه کردند تا جدول رده بندی نهایی این مسابقات سر و شکل کاملی به خود گیرد.

در پایان این مسابقات کمیته برگزاری، داسکو پیزتلوویچ” از صربستان را به عنوان ارزشمندترین بازیکن این دوره از رقابت ها معرفی کرد. “الکساندر آکسنف” قزاق هم با به ثمر رساندن ۲۲ گل به عنوان آقای گلی امسال رسید.

 

day16_image20

 

رده بندی نهایی تیم ها در واترپلو مردان شانزدهمین دوره مسابقات قهرمانی جهان فینا (کازان۲۰۱۵):

 1. صربستان
 2. کرواسی
 3. یونان
 4. ایتالیا
 5. مونتنگرو
 6. مجارستان
 7. آمریکا
 8. استرالیا
 9. کانادا
 10. برزیل
 11. قزاقستان
 12. آفریقای جنوبی
 13. ژاپن
 14. روسیه
 15. چین
 16. آرژانتین

 

نتایج مسابقات هفتمین و آخرین روز واترپلو مردان- کازان ۲۰۱۵: (مرحله فینال)

شنبه- ۱۷مرداد ۱۳۹۴

برای جایگاه هفتم و هشتم: استرالیا ۶ – آمریکا ۱۰

برای جایگاه پنجم و ششم: مونتنگرو ۱۰ – مجارستان ۹

رده بندی: یونان ۱۱ – ایتالیا ۹ (در ضربات پنالتی پس از تساوی ۷-۷)

فینال: کرواسی ۴ – صربستان ۱۱

 

بازکنان برتر:

 • با ارزش‌ترین بازیکن مسابقات: “داسکو پیزتلوویچ” از صربستان
 • بهترین گل زن: “الکساندر آکسنف” از قزاقستان- ۲۲ گل

تیم منتخب تورنومنت از دید رسانه ها:

 • دروازه‌بان: “جوزیپ پاویچ” از کرواسی
 • مهاجم مرکزی: داسکو پیزتلوویچ از صربستان
 • سایر بازیکنان: الکساندر آکسنف (قزاقستان) – فرانچسکو دیفولویو (ایتالیا) – لوئانیس فونتولیس (یونان) – پتار موسلیم (کرواسی) – آرون یانگر (استرالیا)

 

انتهای پیام

 

 

image_printپرینت مطلب

نسل طلایی شنا ایران خوش درخشیدند/ ۱۲ مدال رنگارنگ حاصل کار شنای ایران در رده‌های سنی آسیا فیلیپین

ملی پوشان شنای ایران در یازدهمین دوره رقابت‌های قهرمانی جوانان آسیا فیلیپین خوش درخشیدند و موفق به کسب ۱ مدال طلا، ۴ مدال نقره و ۷ نشان برنز شدند و رکورد مدال آوری در این مسابقات را شکستند.

غلامی در ۱۰۰ پشت و سلیمانی در ۵۰ پروانه برنز گرفتند/ رشیدپور نقره ۵۰ پروانه را کسب کرد/ قاسمی رکورد ملی زد

محمد مهدی غلامی و یاشار سلیمانی در روز پایانی مسابقات شنا قهرمانی رده‍‌های سنی آسیا – فیلیپین به ترتیب مدال برنز ۱۰۰ متر کرال پشت و ۵۰ متر پروانه را از آن خود کردند رشیدپور نقره ۵۰ پروانه را گرفت و قاسمی در ۸۰۰ متر آزاد رکورد ملی را جابجا کرد.

دو مدال و سه رکورد شکنی حاصل تلاش ملی پوشان در روز سوم/ قاسمی در ۲۰۰ پروانه به نقره و ۴ در ۱۰۰ مختلط تیمی به برنز رسید

روز سوم مسابقات شنا قهرمانی رده‍‌های سنی آسیا – فیلیپین با کسب مدال نقره ۲۰۰ متر پروانه قاسمی و مدال برنز در ماده ۴ در ۱۰۰ متر مختلط تیمی در رده سنی بالای ۱۸ سال به پایان رسید. یک رکورد ملی و دو رکورد رده سنی جابجا شد.