ورزش های آبی جمهوری اسلامی ایران

مجمع عمومی کمیته ملی المپیک و پارالمپیک برگزار شد

سی و هشتمین مجمع عمومی كمیته ملی المپیك با حضور مسئولان وزارت ورزش و كمیته ملی المپیك بعد از ظهر دیروز دوشنبه در آكادمی ملی المپیك برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، در این نشست كه نزدیك به ١۰ غایب داشت، ابتدا بهرام‌ افشارزاده، خیر مقدمی را به همه حضار ارائه كرد. سپس محمد علی‌آبادی رئیس کمیته ملی المپیک طی سخنانی گفت: در دوره جدید وزارت ورزش و كمیته ملی المپیك، بالاترین همكاری‌ها و رعایت مسائل اخلاقی صورت گرفته و از جهت برخوردهای مدیریتی و اخلاقی در یكی از بهترین دوره‌ها به سر می‌بریم. ما در این دوره تلاش كرده‌ایم كه به جایگاه و اهمیت وجود انسان ارزش بگذاریم و همین روابط انسانی باعث شده تا بتوانیم نتایج خوبی داشته باشیم. با وجود این فضا، همه در حال تلاش هستند و همه می‌دانند كه در چنین فضای اخلاقی می‌توانیم موفق شویم. من در اینجا امیدوارم كه عباسی به عنوان وزیر ورزش نیز بتواند در اوج موفقیت باشد و همه ما باید دست به دست هم دهیم كه كسی كه مسئول ورزش كشور است كارش را با موفقیت انجام دهد.
وی ادامه داد: من رسما اعلام می‌كنم كه فضای كنونی ورزش كشور فضایی جمع كننده است كه جاذبه‌هایش بیشتر از دافعه‌اش است. برخوردهای بین افراد بسیار اخلاقی شده و باید از این بابت تشكر كرد. در مورد هیات اجرایی كمیته ملی المپیك هم باید بگویم كه در چند سال گذشته حتی جلسات هیات اجرایی یك بار هم تعطیلی نداشته و هر هفته با حضور اعضا، مشكلات فدراسیون‌ها را بررسی كرده‌ایم. من به شخصه بیشترین وقتم را در كمیته صرف تامین مسائل مالی گذاشته‌ام و با این پیگیری‌ها توانسته‌ایم منابع خوبی را به ورزش تزریق كنیم. در چند سال اخیر كمیته ملی المپیك چند برابر دوره‌های گذشته بودجه دریافت كرده اما باز هم با این حال پاسخگوی نیازهای ورزش كشور نیست.
پس از علی‌آبادی، افشارزاده به عنوان دبیركل كمیته ملی المپیك گزارشی از عملكرد سه سال گذشته این كمیته در بازی‌هایی كه برگزار شده، ارائه داد.
وی در بخشی از سخنان خود اشاره كرد كه كمیته ملی المپیك پیش از بازی‌های آسیایی گوانگجو مشكلات زیادی داشت اما با توجه به اینكه فكر می‌كردیم بازی‌های كشورهای اسلامی قرار است در سال ٨٩ در ایران برگزار شود، بیشترین كمك مالی را به فدراسیون‌ها انجام دادیم. همین مسئله باعث شد كه نتیجه خوبی در بازی‌های آسیایی گوانگجو بگیریم.
وی همچنین از شركت نماینده‌های كمیته ملی المپیك در مجامع بین‌المللی گفت. افشارزاده در بخشی از گزارش خود نیز به حضور هادی ساعی در انتخابات ورزشكاران كمیته بین‌المللی المپیك اشاره كرد و گفت كه با نامه‌نگاری‌هایی كه قرار است انجام دهیم، امیدواریم ساعی یكی از چهار ورزشكاری باشد كه بتواند عضو كمیسیون ورزشكاران ioc شود.
پس از سخنان افشارزاده، نوبت به مهدی قدمی، نایب رییس كمیته ملی المپیك رسید تا از سیستم جدید نظارت بر فدراسیون‌های ورزشی پرده‌برداری كند.
عباسی وزیر ورزش و جوانان پس از اتمام سخنان قدمی، صحبت‌هایی را در مورد فلسفه آرمان‌های نظام جمهوری اسلامی و مدیران آن بیان كرد و از همه مدیران ورزشی خواست كه در چارچوب این آرمان‌ها حركت كنند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود نیز به توانمندی‌های ایرانیان اشاره كرد و اظهار كرد كه با توجه به این توانمندی‌ها می‌توانیم به نتایج ارزشمندی برسیم.
بخش نخست صحبت‌های عباسی بیشتر به توصیه‌های اخلاقی گذشت و بر این نكته تاكید كرد كه ما مدیران ورزشی با یكدیگر قرار گذاشته‌ایم كه سربازان نظام باشیم و آرمان‌های نظام را بدون ظاهر‌سازی اجرا كنیم.
عباسی در بخش دیگری از سخنان خود به فدراسیون‌های ورزشی تاكید كرد كه به استان‌ها، روستاها و ظرفیت‌های مغفول مانده توجه بیشتری كنند.
او تاكید كرد كه ظرفیت‌ ایران و ظرفیت ورزش آن بیش از آن چیزی است كه هم‌اكنون وجود دارد.
عباسی بار دیگر به لزوم استعدادیابی مناسب و توجه فدراسیون‌ها به ورزش همگانی پافشاری کرد.
بخش دیگری از سخنان وزیر ورزش و جوانان به توانمندی‌های یك مدیر بود و اشاره كرد كه كسی باید مسئولیتی را قبول كند كه توانایی این كار را داشته باشد و ظرفیت‌های جدید را برای عرصه مدیریتی‌اش كشف كند.
محمد عباسی در ادامه گفته‌های خود به موضوع معنوی‌سازی و فرهنگ‌سازی فضاهای ورزشی اشاره كرد. وی همچنین مصداق‌هایی را نیز در این موارد اشاره كرد و از طرفی دیگر از همكاران خود در بخش ورزش تلویحا خواست كه به جای گفت‌وگو با رسانه‌های ورزشی و حاشیه‌سازی به كارشان بپردازند.
وزیر ورزش و جوانان در بخش پایانی سخنان خود در سی و هشتمین مجمع كمیته ملی المپیك از مسئولان این كمیته خواستار تغییر در اساسنامه شد به طوری كه برخی از فدراسیون‌های دیگر هم بتوانند عضو مجمع كمیته ملی المپیك شوند و بارها به این نكته تاكید كرد كه باید فعالیت‌های كمیته ملی المپیك و وزارت ورزش به صورت یكپارچه و یكسان انجام شود. او اعلام كرد كه ورزش یك سازمان سیاسی نیست بلكه یك بخش فرهنگی ـ اجتماعی است كه نباید در آن مرزبندی وجود داشته باشد.
در بخش پایانی این مجمع نیز كارگری به عنوان نایب رییس كمیته ملی پاراالمپیك، گزارشی را از ورزش جانبازان و معلولان ارائه داد و سخنان كرباسیان، خزانه‌دار كمیته ملی المپیك نیز كه بیشتر در مورد دخل و خرج این كمیته بود، بخش پایانی این مجمع را تشكیل داد.
البته در حاشیه این مجمع یكی از پیشكسوتان ورزش به عنوان رضا خان‌محمدی كه خود را عضو كمیته پیكسوتان فدراسیون والیبال اعلام كرد، مسائلی را بیان داشت.

image_printپرینت مطلب