ورزش های آبی جمهوری اسلامی ایران

مربیان چینی به كسب سهمیه المپیك “ولی پور” امیدوارند/ چین دانشگاه شیرجه است

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، غلامرضا خبیری نژاد با بیان این مطلب افزود: در حال حاضر مجتبی ولی پور ملی پوش شیرجه كشورمان تمرینات آماده سازی خود را زیر نظر مربیان چینی پیگیری می كند و قرار بود با اعزام وی به این كشور در خصوص حضور این ملی پوش در مسابقات انتخابی المپیك لندن تصمیم گیری شود.

وی گفت: مربیان چینی به كسب سهمیه المپیك ولی پور بسیار امیدوارند و خوشبختانه وی در شرایط بسیار خوبی قرار دارد بطوریكه ما نیز در خصوص كسب سهمیه این شیرجه رو ناامید نیستیم.

خبیری نژاد افزود: مسابقات شیرجه انتخابی المپیك اواخر بهمن سال جاری در شهر لندن برگزار می شود و ما در نظر داریم شرایطی را فراهم كنیم تا پیش از آغاز این رقابت ها ولی پور درچین به تمرینات آماده سازی خود ادامه دهد.

وی در ادامه گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان تصریح كرد: در حال حاضر در انتظار ارسال دعوت نامه هستیم و در صورت مهیا شدن شرایط من نیز تا هفته آینده راهی چین خواهم شد.

سرمربی تیم ملی خاطر نشان كردد: با توجه به اینكه چینی ها در شیرجه دنیا حرف اول را می زنند به همین دلیل حضور در این كشور یك كلاس آموزشی مفید است و درواقع باید چین را دانشگاه شیرجه دنیا تلقی کرد و بر همین اساس بنده نیز راهی این كشور می شوم تا سطح دانش فنی خود را ا رتقا دهم.

وی یادآور شد: در حال حاضر تمرینات آماده سازی سایر ملی پوشان نیز در تهران پیگیری می شود و در نظر داریم سایر ملی پوشان را نیز به چین اعزام كنیم.

خیبری نژاد تاكید كرد: ولی پور زیر نظر چند مربی سطح بالای چینی تمرینات آماده سازی خود را پیگیری می كند و ما در نظر داریم با اعزام سایر ملی پوشان شرایطی را فراهم كنیم تا آنها نیز از این فرصت برای افزایش سطح مهارت های فنی و تکنیکی خود نهایت استفاده را ببرند.

گفتنی است مجتبی ولی پور از ٢٩ آذر ماه اردوی آماده سازی ۴۵ روزه خود را در دانشگاه”تسینگ هوا” شهر پکن آغازکرده است.

image_printپرینت مطلب