مسابقات جهانی واترپلو از دیدگاه مسعود رضوانی

داور بین المللی واترپلوی ایران پس از قضاوت سه دیدار حساس در مرحله مقدماتی مسابقات جهانی بارسلونا دیدگاه‌هایش را درباره این رقابت ها بیان کرد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ مسعود رضوانی داور بین المللی ایران که قضاوت مسابقه های مهمی را در رقابت‌های جهانی واترپلوی بارسلونا بر عهده داشت، در این رابطه اظهار کرد: سطح مسابقات جهانی بسیار بالاست. همه تیم ها بعد از موفقیت در رقابت های انتخابی قاره ای به مسابقات جهانی بارسلونا راه پیدا کرده اند. بهترین تیم های دنیا دور هم جمع شده اند و بالاترین سطح مسابقات واترپلو را به نمایش می گذارند. حساسیت در این بازی ها بسیار بالاست و همین موضوع دشواری کار داورها را دو چندان می کند.

رضوانی که در همه قضاوت های خود بالاترین نمره را از ناظر داوری گرفته است، در این باره خاطرنشان کرد: داوری در این مسابقات سخت است اما واقعا می توانم بگویم قضاوت دیدار کانادا و کرواسی از همه سخت تر بود. بازی نزدیکی بین این دو تیم درگرفت. کانادا در سال های اخیر خیلی متحول شده است و حتی در مسابقات انتخابی قاره ای، امریکا را هم مغلوب کرده بود. معمولا قضاوت مسابقه های پایاپای و نزدیک برای داوران مشکل تر است.

وی ادامه داد: من با نگاه کردن مسابقه بازی تیم های واترپلوی شرق اروپا و چگونگی عملکرد داوران تجربه های بسیار خوبی بدست می آورم. اتفاق هایی در مسابقات جهانی روی می دهد که معمولا در مسابقات آسیایی دیده نمی شود. سرعت بازی ها بسیار بالاست. بعد از هر روز هم در جلسه کمیته فنی مسابقات موارد مختلف داوری بررسی می شود و این موضوع خیلی به ارتقای سطح فنی و دانش من کمک می کند.

نماینده واترپلوی ایران در مسابقات جهانی بارسلونا درباره استقبال مردم از این مسابقات گفت: استقبال کم نظیری از این مسابقات به عمل آمده است. به ویژه در بازی های تیم ملی اسپانیا که میزبان است تقریبا همه سکوها پر می شود. مطمئنا در مراحل بالاتر و حساس تر شدن بازی ها تماشاگران بیشتری نیز از نزدیک بازی ها را تماشا می کنند.

وی با مقایسه شرایط واترپلوی ایران با کشورهای صاحب سبک افزود: به دلیل عدم ثبات مدیریت فدراسیون در سال های اخیر چند دوره بین برنامه های تمرینی تیم ملی واترپلوی ایران فاصله افتاد. شرکت نکردن در مسابقات جهانی و آسیایی سال قبل نیز موجب دور ماندن واترپلوئیست های ایران از میادین بین المللی شد. شرکت در مسابقات مختلف برون مرزی می تواند انگیزه کار را برای ملی پوشان بالا ببرد. ما در ایران استعدادهای زیادی داریم که چیزی از بهترین بازیکنان جهان کم ندارند. باید با برنامه ریزی صحیح از پتانسیل موجود بیشترین بهره را ببریم.

داور بین المللی واترپلوی ایران با ارزیابی امکانات زیر بنایی و سخت افزاری بارسلونا میزبان مسابقات جهانی گفت: فکر نمی کنم از نظر سخت افزاری در ایران مشکلی داشته باشیم. فدراسیون سه استخر در اختیار بازیکنان تیم ملی قرار داده است که استانداردهای لازم را برای مسابقه های واترپلو دارد. فقط باید انگیزه بازیکنان ایرانی را بالا برد و به آن ها روحیه مضاعف داد تا واترپلوی ایران هم در جهان موفق شود.

مسعود رضوانی در پایان از “خسرو امینی” رئیس کمیته فنی واترپلو آسیا قدردانی کرد و حضور وی را در کمیته برگزاری مسابقات جهانی بارسونا اعتبار ورزش ایران برشمرد.

image_printپرینت مطلب

چیریچ: تمام داوران ایران در سطح بین المللی و ملی فرصت پیشرفت دارند/ دوره خوبی برگزار شد

میخاییل چیریچ  مدرس و ناظر بین المللی واترپلو جهان بیان داشت: تمام داوران ایران چه در سطح بین المللی و چه در سطح ملی این فرصت را دارند که پیشرفت کنند، صرفا به نحوه کار آنها بستگی دارد و می‌توانم به جرات بگویم که کلاس بسیار خوب و راضی کننده‌ای بود.

سعادت: استقبال خوبی از ماراتن آب‌های آزاد کیش شد

رییس هیات شنا جزیره کیش ضمن ابراز خوشحالی از استقبال وسیع و گسترده شناگران از مسابقات آب های آزاد گفت: حدود ۱۵۰ شناگر به همراه سرپرست و مربی در این رقابت ها شرکت کردند که این موضوع بیانگر پیشرفت و آینده‌ای درخشان در رشته آب‌های آزاد است.