ملی‌پوشان بر اساس “فینا پوینت” به مسابقات جهانی اعزام می شوند

به گزارش روابط عمومی،محسن سمیع زاده گفت: باید سه نفر را برای جام جهانی اسپانیا معرفی کنیم. هنوز این افراد را معرفی نکرده ایم و برای حضور در مسابقات جهانی شنا یک حد نصابی تعیین شده است،در بین مردم این حد نصاب با عنوان رکورد ورودی شناخته می شود. از آنجایی که برای این مسابقات برنامه ریزی خاصی انجام نشده بود قطعا ورزشکاران ایران نمی توانستند حد نصاب مسابقات جهانی را کسب کنند و سهمیه ورود به بازی ها را بدست آورند.
وی افزود: پس از داستان رفع تعلیق، سه سهمیه اهدایی به ایران تعلق گرفت. طبق قوانین فدراسیون جهانی شنا این سهمیه‌ها به صورت وایلد کارت به کشورها اهدا می شود. البته این مضوع مستلزم آن است که در تاریخ مورد نظر شناگران معرفی شوند. از آنجایی که فرصت محدود بود و هیچ یک از شناگران در وضعیت مسابقه نبودند نتوانستیم مسابقات انتخابی برگزار کنیم، بنابراین تصمیم گرفتیم بر اساس چهار مرحله لیگ شنا و مسابقات انتخابی قبلی، آن شناگرانی که بالاترین “فینا پوینت” را دارند به مسابقات جهانی اعزام شوند.

image_printپرینت مطلب

آغاز سال نو مبارک باد

آغاز بهار طبیعت و تقارن با ماه مبارک رمضان و بهار قرآن را به فال نیک می‌گیریم، فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو آغاز سال ۱۴۰۳را به تمامی مردم ایران تبریک می‌گوید.