ملی پوشان واترپلو تیم قدرتمند ازبکستان را درهم کوبیدند/ امروز مصاف حساس ایران مقابل قهرمان آسیا

تیم ملی واترپلو ایران با شکست تیم قدرتمند ازبکستان در دومین دیدار خود در مسابقات واترپلو کاپ آسیا خود را به عنوان یکی از مدعیان این تورنمنت مطرح کرد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، در سومین روز از مسابقات واترپلو کاپ آسیا در کویت، تیم ملی واترپلو کشورمان دوشنبه شب در دیداری سخت و نفس گیر موفق شد با نتیجه ١٢ بر ٧ تیم مدعی ازبکستان و یکی از تیم های مطرح آسیا را مغلوب کند تا به دومین پیروزی پیاپی خود در این رقابتها دست یابد.

ملی پوشان واترپلو ایران در این مسابقه با اجرای برنامه های تاکتیکی رومان پولاچیک سرمربی اسلواک تیم ملی بازی قابل قبولی را از خود به نمایش گذاشتند و با وجود اینکه بدون بازیهای تدارکاتی گام به این تورنمنت دشوار گذاشته بودند اما توانستند با تکیه بر تجربه و جنگندگی بازیکنان خود حریف مطرح ازبکستانی را با شکستی سنگین بدرقه کنند تا در مسیر شکل گیری تیمی جوان و آینده دار، تیم ملی واترپلو ایران به یک پیروزی ارزشمند و روحیه بخش دست یابد.

در این مسابقه تمامی بازیکنان ایران در حد انتظار ظاهر شدند اما به گفته کادر فنی تیم ملی واترپلو “علی پیروزخواه” چهره برتر تیم کشورمان بود و سهم بسزایی در پیروزی تیم ملی واترپلو داشت.

به این ترتیب تیم ملی واترپلو کشورمان در پایان سومین روز مسابقات واترپلو کاپ آسیا با کسب دو پیروزی مقابل اندونزی و ازبکستان ۴ امتیازی است و به همراه قزاقستان در کورس قهرمانی این رقابتها قرار گرفت.

تیم کشورمان امروز سه شنبه و در چهارمین روز این رقابتها در دیداری فینال گونه به مصاف تیم صاحب نام قزاقستان قهرمان آسیا و نماینده قاره کهن در المپیک ٢۰١٢ لندن خواهد رفت که نتیجه این دیدار می تواند در معرفی تیم قهرمان این مسابقات تعیین کننده باشد.

تیم قزاقستان که خود را برای بازیهای المپیک ٢۰١٢ آماده می کند با ترکیبی از بازیکنان اصلی و صاحب نام خود گام به مسابقات کاپ آسیا گذاشته و مدعی جدی قهرمانی در این مسابقات به شمار می رود.

ملی پوشان واترپلو ایران در پنجمین و آخرین روز مسابقات کاپ آسیا به مصاف کویت میزبان مسابقات خواهند رفت.

image_printپرینت مطلب

چیریچ: تمام داوران ایران در سطح بین المللی و ملی فرصت پیشرفت دارند/ دوره خوبی برگزار شد

میخاییل چیریچ  مدرس و ناظر بین المللی واترپلو جهان بیان داشت: تمام داوران ایران چه در سطح بین المللی و چه در سطح ملی این فرصت را دارند که پیشرفت کنند، صرفا به نحوه کار آنها بستگی دارد و می‌توانم به جرات بگویم که کلاس بسیار خوب و راضی کننده‌ای بود.

سعادت: استقبال خوبی از ماراتن آب‌های آزاد کیش شد

رییس هیات شنا جزیره کیش ضمن ابراز خوشحالی از استقبال وسیع و گسترده شناگران از مسابقات آب های آزاد گفت: حدود ۱۵۰ شناگر به همراه سرپرست و مربی در این رقابت ها شرکت کردند که این موضوع بیانگر پیشرفت و آینده‌ای درخشان در رشته آب‌های آزاد است.