ملی پوشان پتانسیل صعود به فینال مواد تیمی در بازیهای داخل سالن آسیا را دارند/خبازیان می تواند کمک شایانی به تیم ملی داشته باشد

سمیع زاده گفت: ملی پوشان پتانسیل صعود به فینال مواد تیمی در بازیهای داخل سالن آسیا را دارند که در صورت کسب این نتیجه شنای ایران یک گام به جلو برداشته است.
 
به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو محسن سمیع زاده با بیان این مطلب افزود:با توجه به برگزاری مسابقات داخل سالن آسیا در استخر مسافت کوتاه(استخر٢۵ متر تیمهای مطرح آسیایی با تمامی توان خود در این بازیها حضور خواهند یافت چرا که این رقابتها می تواند پیش در آمدی برای درخشش آنها در مسابقات جهانی بارسلون که به فصله ٢هفته از این بازیها برگزار می شود به شمار رود،از این رو آمادگی فیزیکی شناگران وتمرینات تکنیکی آنها در این مدت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و قطعا” تلاش و پشتکار شناگران باید در کنار رعایت اصول برنامه محوری باشد. خوشبختانه تمرینات تیم ملی به صورت منظم در حال پیگیری است و در عین حال علاوه بر بعد فنی، شناگران به لحاظ روحی و روانی نیز در وضعیت بسیار مطلوبی قرار دارند و روند صعودی تیم طبق برنامه در حال پیگیری است،البته هنوز شناگران تا اوج آمادگی فاصله دارند چرا که زمانبندی صورت گرفته در تدوین تمرینات به گونه ای بوده است که شناگران در زمان مسابقه در بهترین شرایط به لحاظ فنی باشند.
 

ملی پوش اسبق شنا همچنین عنوان کرد: ملی پوشان پتانسیل صعود به فینال در مواد تیمی بازیهای داخل سالن اینچوان آسیا را دارند که در صورت بدست آمدن این مهم شنای ایران یک گام به جلو برداشته و در مدت کوتاهی برخی رکودهای ٢-٣ سال اخیر را پشت سر گذاشته است ودر ادمه نیز می تواند افق روشن تری را برای خود متصور شود. مدیر اجرایی فدراسیون در خصوص انتصاب بهزاد مهدی خبازیان بعنوان مشاور تیم ملی شنا اظهار داشت:بی تردید علم خبازیان می تواند کمک شایانی به تیم ملی بکند وسابقه ۶ سال سرمربیگری تیم ملی شنا وکسب نتایج درخشان طی آن مدت از نکات مثبت دیگر ی است که می توان به آن اشاره کرد،به هر حال کادر فنی تیم ملی در خصوص مسائل فنی از خبازیان مشورت خوبی گرفته است که ما امیدواریم این موضوع به روند صعودی ملی پوشان سرعت بیشتری ببخشد. وی در پایان ابراز امیدواری کرد: با توجه به رویکرد ٣ماه اخیر فدراسیون و تاکید سرپرست فدراسیون مبنی بر توجه وی‍ژه به ابعاد انگیزشی ملی پوشان شنا بی تردید در آینده ای نزدیک شاهد تغییرات بنیادی در سطح اردوهای ملی در رده های سنی مختلف هر سه رشته شنا،شیرجه و واترپلو خواهیم بود.

image_printپرینت مطلب

آغاز سال نو مبارک باد

آغاز بهار طبیعت و تقارن با ماه مبارک رمضان و بهار قرآن را به فال نیک می‌گیریم، فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو آغاز سال ۱۴۰۳را به تمامی مردم ایران تبریک می‌گوید.