نتایج نخستین روز رقابت شناگران ایران در مسابقات جهانی ترکیه

رقابتهای شنای مسافت کوتاه قهرمانی جهان از صبح امروز چهارشنبه در شهر استانبول ترکیه آغاز شد و دو شناگر کشورمان از راهیابی به فینال مواد ١۰۰ متر کرال پشت و ١۰۰ متر پروانه باز ماندند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، نخستین روز از یازدهمین دوره مسابقات شنای مسافت کوتاه قهرمانی جهان (استخر ٢۵ متر) از صبح امروز چهارشنبه با رقابت ٩۵۰ شناگر از ١۶۰ کشور جهان در سالن “سینال اردم” شهر استانبول ترکیه آغاز شد و طی آن جمال چاوشی فر در ماده ١۰۰ متر کرال پشت و افشین عسگری در ماده ١۰۰ متر پروانه با حریفان خود به رقابت پرداختند.

در این مسابقات که شناگران کشورهای مطرح شنای دنیا از جمله آمریکا، روسیه، استرالیا، چین، فرانسه، ژاپن، انگلیس و… حضور دارند جمال چاوشی فر در مرحله مقدماتی ماده ١۰۰ متر کرال پشت با حریفانی از دومینیکن، هند، امارات، جامائیکا، کوبا، پرتوریکو، اردن، جمهوری آذربایجان و گرانادا در گروه سوم به رقابت پرداخت.

چاوشی فر در رده بندی نهایی دور مقدماتی ماده ١۰۰ متر کرال پشت با زمان ۵٨ ثانیه و ٢۶ صدم ثانیه در رده چهل و نهم جهان قرار گرفت و از صعود به مرحله نهایی این ماده باز ماند.

امروز همچنین در ماده ١۰۰ متر پروانه افشین عسگری در گروه پنجم با نمایندگان سوریه، هند، جامائیکا، امارات، گرجستان، مولداوی و دومینیکن به رقابت پرداخت که در پایان با کسب زمان ۵٧ ثانیه در مکان شصتم جهان قرار گرفت.

نمایندگان شنای کشورمان روز جمعه و در سومین روز این رقابتها در ماده ۵۰ متر پروانه و ۵۰ متر کرال پشت با حریفان جهانی خود به رقابت خواهند پرداخت.

در ماده ۵۰ متر کرال پشت جمال چاوشی فر در گروه چهارم با شناگرانی از اردن، هند، سنگال، جمهوری آذربایجان، دومینیکن، کانادا، ماکائو و سنت لوسیا رقابت خواهد کرد.

همچنین افشین عسگری در مرحله مقدماتی ماده ۵۰ متر پروانه با شناگرانی از کانادا، ژاپن، آمریکا، ترکیه، سنگاپور، رومانی، کنیا، مالت و جامائیکا رقابت سختی خواهد داشت.

image_printپرینت مطلب

آغاز سال نو مبارک باد

آغاز بهار طبیعت و تقارن با ماه مبارک رمضان و بهار قرآن را به فال نیک می‌گیریم، فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو آغاز سال ۱۴۰۳را به تمامی مردم ایران تبریک می‌گوید.