آمریکا، روسیه و چین در روز سوم هم طلایی شدند

روز سوم مسابقات جهانی فینا (کازان 2015) با کسب یک طلای دیگر برای چین، آمریکا و روسیه همراه شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ سومین روز از مسابقات جهانی فینا (کازان۲۰۱۵) با تقسیم سه مدال طلا در رشته های شیرجه و شنای موزون به پایان رسید. در مسابقات این روز چین در بخش شیرجه سکوی ۱۰متر دو نفره مردان طلایی شد. “آسین چن” و “یو لین” شیرجه روهای چینی پس از ناکامی دور از انتظار در این ماده سال ۲۰۱۳ بار دیگر مدال طلا را به کشورشان باز گرداندند. در این ماده مکزیک و روسیه میزبان به ترتیب دوم و سوم شدند.

بخش شنای موزون هم محل درخشش ورزشکاران آمریکایی و روس بود. “بیل مری” و “کریستینا جونز” آمریکایی نخستین طلای تاریخ شنای موزون میکس دونفره را از آن خود کردند. این  ورزشکاران موفق شدند با امتیاز نزدیک بالاتر از روسیه و ایتالیا بایستند و طلایی شودند.

در بخش شنای موزون دو نفره هم روس ها بی رقیب بودند. “اسوتلانا روماشینا” و “ناتالیا ایشچنکو” در این ماده با نمایشی برتر مدال طلا را کسب کردند. “روماشینا” روز گذشته هم نخستین طلای کاروان روسیه را کسب کرده بود.

2665669 26.07.2015 Призеры соревнований по синхронным прыжкам в воду с вышки 10 м среди мужчин на церемонии награждения XVI чемпионата мира по водным видам спорта в Казани: Иван Гарсия Наварро и Герман Сол Санчес Санчес (Мексика) - серебряная медаль, Чен Айсен и Линь Юэ (Китай) - золотая медаль, Роман Измайлов и Виктор Минибаев (Россия) - бронзовая медаль (слева направо). Алексей Мальгавко/РИА Новости

با ثبت این نتایج چین همچنان به پیشتازی اش در جدول مدالی ادامه می دهد و روسیه و آمریکا با یک طلا کمتر در تعقیب نماینده پرقدرت آسیا هستند.

در ادامه این مسابقات امروز (دوشنبه) رقابت های شیرجه، شنای موزون، ۱۰کیلومتر آب های آزاد و واترپلو ادامه پیدا می کند.

شانزدهمین دوره مسابقات جهانی فینا با حضور ۱۸۹ کشور از دوم مرداد ۱۳۹۴ آغاز شده است و در تاریخ ۱۸ مرداد ۱۳۹۴ به پایان می رسد. کشور ایران در این مسابقات دو نماینده دارد. جمال چاوشی فر و آریا نسیمی شاد نمایندگان شنای ایران در این رقابت ها هستند.

 

جدول رده بندی مدال تا پایان روز سوم:

  1. چین با سه طلا، یک نقره و یک برنز
  2. روسیه با دو طلا، یک نقره و یک برنز
  3. آمریکا با دو طلا

 

 

انتهای پیام

 

image_printپرینت مطلب

تیم دانشگاه آزاد اسلامی سوم شد

در نخستین دیدار هفته پایانی سی و سومین دوره لیگ برتر واترپلو کشور دانشگاه آزاد با پیروزی مقابل نفت آبادان با ۲۵ امتیاز به عنوان سومی دست یافت.