ورزش های آبی جمهوری اسلامی ایران

پشتوانه سازی تیم های ملی در مدارس شنا، شیرجه و واترپلو / احداث پایگاههای استعدادیابی در سراسر كشور

مدیر مدرسه استخر شنای ٩ دی با اشاره به استقبال پرشور خانواده ها از مدارس تخصصی شنا، شیرجه و واترپلو اظهار داشت: این آكادمی بستر مناسبی برای پشتوانه سازی و كشف استعدادها برای آینده تیم های ملی خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، امید حدیقی با بیان این مطلب به حضور كادر مجرب مربیان مدرسه شنا اشاره كرد و افزود: مربیان آموزشی این مدرسه همگی از مربیان و ملی پوشان اسبق تیم های ملی شنا، شیرجه و واترپلو هستند که از شناسنامه كاری قوی و مورد تائید فدراسیون برخوردارند.

وی با اشاره به مستمر بودن كار مدارس شنا تصریح کرد: مدارس تخصصی شنا، شیرجه و واترپلو بعد از ترم تابستانی نیز کار خود را با جدیت ادامه خواهد داد و كار استعدادیابی در این مدارس مستمر و دائمی خواهد بود كه این امر به شناسایی و كشف استعدادها و معرفی آنها به تیم های ملی كمك شایانی خواهد كرد.

مدیر مدرسه شنای استخر ٩ دی ادامه داد: طبق برنامه ریزی های انجام شده پس از پایان ترم تابستانی هر یک از دانش آموزان بطور جداگانه مورد بررسی قرار می گیرند و به هریک از آنها ٢ گواهی تعیین سطح داده می شود تا در ترم بعدی با توجه به سطح آمادگی، میزان توانمندی و توانایی های جسمانی تحت آموزش های پیشرفته قرار بگیرند.

وی با بیان اینكه این اولین پایگاه استعدادیابی در سطح پایه در كشور به شمار می رود و در آینده نظیر آن در سایر نقاط کشور نیز راه اندازی خواهد شد، اظهار داشت: امیدوارم با برنامه ریزی فدراسیون و با همكاری هیات های شنای استانها بتوانیم مدارس شنا را در سراسر كشور راه اندازی كنیم و از این طریق دامنه استعدادیابی را به سطح كشور توسعه دهیم و از این مسیر در هر دو بعد قهرمانی و همگانی شنا، شیرجه و واترپلو بشكل آكادمیك و اصولی در سطح كشور گام برداریم.

image_printپرینت مطلب

نتایج مسابقات قهرمانی جام شنا بزرگسالان

مسابقات قهرمانی جام شنای بزرگسالان ویژه آقایان رده سنی بالای 25 سال روز پنجشنبه و جمعه (دوم و سوم آذر ماه 1402) به میزبانی استخر قهرمانی مجموعه ورزشی آزادی پیگیری و به پایان رسید.