جمال چاوشی فر

چاوشی فر: شرکت در دوره بین المللی مربیگری یک تجربه جدید و پربار بود

جمال چاوشی فر: شرکت در دوره بین المللی مربیگری در شاخه‌های مختلف برایم مفید بود و علم و دانشی که در رشته شنا به من اضافه کرد نیز خوب بود.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ جمال چاوشی فر مربی آینده دار فدراسیون شنا که پس از انجام مراحل مصاحبه و کسب امتیاز لازم در بین کلیه مربیان معرفی شده از سوی تمامی فدراسیون های ورزشی، با اخذ حمایت از بخش المپیک سولیداریتی به عنوان نماینده کمیته ملی المپیک برای حضور در دوره بین المللی مربیگری راهی بوداپست مجارستان شد بود پس از دو ماه پیگیری این دوره به ایران بازگشت.

این دوره به منظور بالا بردن سطح دانش مربیان ۱۰ مهر الی ۱۰ آذر ۱۴۰۲ در دانشگاه علوم ورزشی شهر بوداپست مجارستان پیگیری و به پایان رسید. چاوشی فر در خصوص این دوره گفت : این دوره ها تحت عنوان icc (international coaching course) است که زیر نظر شورای همبستگی المپیک و در کشور مجارستان برگزار می‌شود و معمولا کشورهایی که تمایل به بالا بردن سطح دانش مربیان خود هستند در این دوره ها شرکت می‌کنند.

وی ادامه داد: بیشتر این دوره‌ها عمومی است که شامل تئوری‌های مربیگری، آمادگی جسمانی، آسیب شناسی، فیزیولوزی تمرینی و… که از تمام کشورها و همچنین مربی‌های رشته‌های ورزشی متفاوت همانند بسکتبال، واترپلو، شنا، جودو، دوومیدانی و .. حضور داشتند.

چاوشی فر در رابطه با مفید بودن این دوره و تاثیر آن در ادامه کار مربیگری خود اظهار کرد: مسلما شرکت در این دوره در شاخه‌های مختلف برایم مفید بوده و علم و دانشی که در رشته شنا به من اضافه کرد نیز خوب بود. در مدت زمان حضورم در کشور مجارستان توانستم با مربی‌های خوب و با تجربه ارتباط بگیرم و با شیوه‌های تمرینی این کشور نیز آشنا شوم. همچنین توانستم در مسابقات world cup که در این کشور برگزار شد به عنوان مدعو شرکت کنم و در مسابقات جهانی حضور داشته باشم تا قسمت‌های مختلف را از نزدیک ببینم و با روند برگزاری این نوع مسابقات آشنا شوم که این امر برایم بسیار ارزشمند بود.

وی افزود: در مسابقات جهانی با مسئولان برگزاری نیز دیدار داشتم و همچنین توانستم در جلسه هم اندیشی مربیان که در سطح بالای جهانی بودند هم شرکت کنم و همه اینها برای من یک تجربه جدید و مفید بود.

چاوشی در خصوص سطح مربیان شرکت کننده گفت: مربی‌های حاضر در دوره تقریبا در یک سطح بودند و چون از کشورهایی با گرید بالا به خصوص کشورهای قدرتمند در حوزه شنا حضور نداشتند به همین خاطر سطوح ملی و دانش مربیگری یکسانی داشتیم.

وی در پایان گفت و گو بیان کرد: از شورای همبستگی المپیک بخش ایران بسیار سپاس گزارم که به من اعتماد کردند و من را به عنوان نماینده ایران به این دوره فرستادند، دوره ای که از همه لحاظ کمک کننده و پر بار بود.

انتهای پیام

image_printپرینت مطلب

برگزاری نشست تخصصی فدراسیون ورزش‌های آبی در چهاردهمین همایش بین‌المللی علوم ورزشی

نشست تخصصی چگونگی تدوین استراتژی توسعه همگانی و قهرمانی شنا با همکاری فدراسیون شنا جمهوری اسلامی ایران در بخش نشست های تخصصی چهاردهمین همایش بین المللی علوم ورزشی روز پنجشنبه(۱۷ اسفند ماه ۱۴۰۲) در دانشگاه علامه طباطبائی تهران برگزار می‌شود.

گزارش تصویری_استقبال از ملی پوشان شنا ایران پس از درخشش در مسابقات قهرمانی جوانان آسیا

ملی پوشان شنای ایران پس از درخشش در یازدهمین دوره رقابت‌های قهرمانی جوانان آسیا فیلیپین با کسب ۱ مدال طلا، ۴ مدال نقره و ۷ نشان برنز بامداد امروز(شنبه) با استقبال گرم مسئولان وارد تهران شدند.