۱۲۰ شناگر برتر خراسان جنوبی تجلیل شدند

رئیس هیئت شنای خراسان جنوبی از تجلیل ۱۲۰ شناگر دختر و پسر استان در قالب دومین جشنواره تخصصی شنا خبرداد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو و به نقل از خبرگزاری مهر؛ سید عباس موسوی صبح سه شنبه در حاشیه برگزاری جشنواره تخصصی شنا، با بیان این که این جشنواره از دیروز و به مدت دو روز در استان برگزار شده است، گفت: شروع این جشنواره از شهرستان بیرجند بوده و سپس در هر روز از شناگران برجسته هر شهرستان تقدیر خواهد شد.

وی هدف از برگزاری این جشنواره را تقدیر از شناگران خردسال و نوجوان ماهر و حرفه ای استان عنوان کرد.

رئیس هیئت شنای خراسان جنوبی تصریح کرد: در ماه های اخیر به دلیل نبود استخر هیئت شنا مجبور به کاهش های شیفت های تمرینی خود برای تیم های شنای دختران و پسران از ۴ تا ۱۷ سال شده است.

وی گفت: با توجه به قول های مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی شیفت های تمرینی هیئت شنا در سطح استان به زودی افزایش خواهد یافت.

موسوی با بیان این که شنا یکی از ورزش های پایه ای در دیدگاه اسلام و در مسابقات جهانی امروز است،بیان داشت: گسترش ورزش و رشته شنا در میان مردم و ایجاد امکانات برای همگانی کردن این ورزش یک حرکت بسیار موثر در زمینه افزایش سلامت روحی و جسمی مردم در جامعه است.

وی با بیان این که وظیفه دینی خانواده ها حکم می کند فرزندان خود را از همان دوران کودکی با ورزش شنا و اصول آن آشنا کنند، یادآورشد: هیئت شنا در صورت واگذاری استخر در شهرستان های مختلف به هیئت آمادگی لازم را برای همگانی کردن ورزش شنا در استان دارد.

انتهای پیام

image_printپرینت مطلب

آغاز سال نو مبارک باد

آغاز بهار طبیعت و تقارن با ماه مبارک رمضان و بهار قرآن را به فال نیک می‌گیریم، فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو آغاز سال ۱۴۰۳را به تمامی مردم ایران تبریک می‌گوید.