شهادت استاد دکتر مطهری و روز معلم گرامی باد

فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو فرا رسیدن ١٢ اردیبهشت سالروز شهادت استاد شهید مرتضی مطهری و روز معلم را به تمامی استادان و معلمان عالیقدر، دانشجویان و دانش آموزان تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، در متن پیام فدراسیون شنای جمهوری اسلامی ایران آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم
اقرأ و ربک الاکرم* الذی علم بالقلم* علم الانسان ما لم یعلم.

فرا رسیدن ١٢ اردیبهشت سالروز شهادت استاد شهید آیت ا… مرتضی مطهری (ره) و روز معلم یادآور جایگاه والای علم و معرفت و مقام والای استاد و معلم در تفکر دینی اسلام و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

اولین معلم و مربی انسان، خالق و آفریدگار اوست. خداوندی که آدمی را به خواندن فرا می خواند و با قلم صنع از یک سو و بیان بلیغ از سوی دیگر، بشریت را از وادی جهالت و حیرت به عالم تفکر و معرفت و از حضیض ذلت به اوج ملکوت برمی کشد و پایه و اساس اعتقاد به توحید را بر مبنای آیات آفاقی و انفسی و مطالعه در آفرینش قرار می دهد.

از این منظر “روز معلم” روز توجه به حق تعالی و معلم اول انسان و روز بزرگداشت علم، عالم، معلم و متعلم است.

فدراسیون شنای جمهوری اسلامی ایران ضمن تبریک و تهنیت فرارسیدن ١٢ اردیبهشت، روز معلم و استاد به تمامی استادان و معلمان عالیقدر، همچنین تمامی دانشجویان و دانش آموزان عزیز امیدوار است به لطف الهی و برنامه ریزی و جدیت در سال “تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی” شرایط خدمتگزاری و تولید علم برای قشر فرهیخته و ممتاز فرهنگی و دانشگاهی کشور بیش از پیش فراهم گردد.

توفیق، رفیق طریق و عزت و اعتبارتان باد.

image_printپرینت مطلب

برگزاری مسابقات شنای بزرگسالان در چهارم مرداد

کمیته شنا پیشکسوتان در نظر دارد یک دوره مسابقات شنا بزرگسالان تحت عنوان (جام خلیج فارس) در رده سنی بالای ۲۵ سال روز پنجشنبه چهارم مرداد ۱۴۰۳ در استخر بین المللی ۹ دی مجموعه ورزشی شهید شیرودی برگزار کند.