آرامی: برای اولین بار می خواهیم المپیکی شویم

رییس کمیته فنی شیرجه با اشاره به اعزام این تیم به مسابقات بین المللی اتریش از پیش بینی 2 مدال رنگین برای ملی پوشان ایران خبر داد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا،شیرجه و واترپلو؛ تیم ملی شیرجه قرار است با حمایت شرکت هما اکسپرس هفته آینده تهران را به مقصد اتریش برای حضور در تورنمنت بین المللی وین ترک کند.

محمود آرامی با ابراز خرسندی از وضعیت تیم ملی گفت: خوشبختانه شرایط بسیار خوبی در تیم حاکم و این موضوع مورد تایید کادر فنی تیم ملی است،تمرینات نیز همچنان به صورت فشرده انجام می شود.

وی ادامه داد: مسابقات اتریش به دلیل حضور شیروجه رو های قدرتمند از کشورهای صاحب نام از اهمیت بسیار بالایی برای ما برخوردار است و مربیان تیم حساب ویژه ای روی مسابقات باز کرده اند.

وی افزود: هدف ما از اعزام تیم به اتریش ابتدا محک زدن شیرجه روهای ایران برای حضور در مسابقات انتخابی المپیک است و بعد از آن نیز در نظر داریم تا آنها را در شرایط مسابقات برون مرزی قرار دهیم تا در رقابت های بعدی ورزشکاران ما بدون هیچ استرس یا دغدغه ای تنها به کسب موفقیت فکر کنند از سوی دیگر داوران بین المللی نیز شیرجه روهای ایران آشنا خواهند شد که این موضوع نیز می تواند تا حدودی در ادامه تورنومنت ها برای ما تاثیرگذار باشد.

آرامی گفت: تورنمنت اتریش می تواند باعث پیشرفت شیرجه روها شود و از سوی دیگر نیز ما پیش بینی کردیم در این مسابقات حداقل ۲ مدال رنگین را در رشته های تخصصی به دست آوریم.

رییس کمیته فنی شیرجه عنوان کرد: هدف کمیته شیرجه این است که ما بتوانیم حضوری مقتدارنه در رقابت های انتخابی المپیک داشته باشیم، متاسفانه ما مسابقات انتخابی کازان را از دست دادیم اما اکنون خود را برای رقابت های مالزی آماده می کنیم هرچند یک مسابقه انتخابی دیگر به غیر تورنمنت مالزی تا پایان سال برگزار خواهد شد اما ما امیدواریم در همین مسابقات کار را تمام کنیم تا برای اولین بار شیرجه ایران المپیکی شود.

وی اضافه کرد: کسب سهمیه در مالزی دور از تصور نیست و در این صورت ایران برای اولین بار در تاریخ رشته شیرجه می تواند در المپیک ۲۰۱۶ ریو نماینده داشته باشد که این موضوع باعث افتخار خواهد بود.

 

انتهای پیام

image_printپرینت مطلب